Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez lehetséges? Én...

Szerintetek ez lehetséges? Én nem akarom elhinni.

Figyelt kérdés

Lakáshitelt szeretnénk felvenni. Először az OTP Banknál voltunk, ahol irreális lett volt a tőketörlesztés havi összege a magas kamat miatt. Erre azt mondták, hogy ha kapunk egy másik banknál jobb ajánlatot, akkor azt vigyük be. Természetesen kaptam ennél jóval kedvezőbbet, amit be is vittem (OTP-nél van a bankszámlám ezért lenne a legjobb ott ha még is lehetne), amit a fiók vezető el is küldött, azt mondta, hogy hétfőn fog hívni.

Ti hallottatok vagy volt már hasonlóval tapasztalatotok? Én nem akarom elhinni, hogy ezt csak ilyen egyszerűen letudom "alkudni"..


2020. ápr. 25. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
OTP az egyik legdrágább. Nem kell félni attól ha átviszed máshova a pénzed, ismerősöméknek a K&H adta a legkedvezőbb lakáshitelt, úgy, hogy annál a banknál nyitottak számlát.
2020. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, az a legkevesebb, ha átviszem.
2020. ápr. 25. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

[link]


[link]


Ez az élet más területeire is tök igaz. Én azon szoktam csodálkozni, hogy más emberek ezekről még nem hallottak, vagy nem olyan tökösek, hogy megpróbálják így csinálni a dolgokat.

2020. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Pont azert adnak ilyen bena ajanlatot, mert sokan igy vannak vele, hogy "OTP-nél van a bankszámlám ezért lenne a legjobb ott ha még is lehetne"


Ha mashol jelentosen olcsobb szemrebbenes nelkul bankot kell valtani, nem lustanak lenni.

2020. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Rendszeresen alkudok a kamatból több bankban is, mint kiemelt értékesítési partner, ez a munkám része. Támogatott hiteleknél erre nincs lehetőség, de piaci kamatozásnál igen. Az OTP-ben kivétel nélkül minden piaci kamatozású hitel kamatát lealkudom, másképp nem lenne versenyképses a többi bank ajánlatával.
2020. ápr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Van ilyen, üzleti kedvezmény van mi a neve. Inkább adják olcsóbban a hitelt csak oda fizesd a kamatot.


Inkább a kh- t javaslom én is, egyszerűbb, gyors a folyamat, és olcsó

Én most fogom az otps hitelemet khra kiváltani pedig csak egy éve vettem fel.


6m 120e ft- ot vettek fel 30 évre itt amit az otp-nél vissza kell fizetnem az 15 millió a kh-nál csak 9 millió. Törlesztőm is 43 ezerről 25 ezerre csökken. Nekem nagyon nem mindegy.

2020. ápr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős mondta akkor vegyük meg a PC-ét, mikor ő ott van, mert 40e-et el tudnak engedni egyéni döntés alapján (210e helyett 170e), de akkor csökken a jutalékuk.


Bankokban régen 5%-ot kaptak, jelenleg talán 2% amit kapnak, nekik is csökkent a pénz!

Régi adat 20 000 000Ft hitelnél a banki dolgozok kaptak 1 000 000Ft-ot, 3 lépcsős csökkentéssel 2%-ra megy, vagy már le is ment???

2020. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 26. 10:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Meg a legjobb, (nem tudom más banknál is így van...) hogy állítottak nekem folyószámlahitel keretet, amiről soha nem is tudtam, soha nem is használtam, és ez természetesen beleszámít majd a hitel felvételnél (4%-a azthiszem). Hiába szűntettem meg, elvileg 45 nap míg törlik a KHR listából.. :D
2020. ápr. 26. 10:57
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

06.28-as vagyok, jót mosolyogtam azon, hogy a sok "hozzáértő" lepontozott, pedig amit leírtam, minden így működik :)

Igen, ha van hitelkártyád, annak kivezetése a KHR-ből kb 45 nap, ha csak a folyószámlához kapcsolható hitelkeretről van szó, annak lezáráésa gyorsabb, pár nap.

2020. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!