Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar állampapír pluszrol...

Magyar állampapír pluszrol vélemény? Hol lehet vásárolni OTP? Posta?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 20:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Államkincstárnál vegyél, nincs számlavezetési díj meg semmi..Online felület is van, ahol vezeti, hogy mikor kamatozik, mennyit..Map+ teljesen megéri, nekem most volt kamatforduló, a 2 millióm kamatozott fél év alatt 35ezret. Ha a számlámon hagytam volna, akkor kemény 0 ft-ot kamatozott volna, és akkor sem csináltam volna semmit vele.

Államcsőd nem lesz, aki mást állít, az nagyon nem ért ehhez, inkább ne is osztogassan tanácsokat.

Tőzsde, ez komoly?

2020. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%

Nem is kell állmacsőd, csak meg kell találni a fedezetet a negatív kifizetési egynsúlyra egy veszélyheyzeti időben.


Ha az a cél, hogy csak számokat nézegess meg tartogasd a folyamatosan elértéktelenedő forintodat, akkor valóban jó a máp+ 2 millióra fél év alatt 35.000-el, amikor hozzá se férsz 5 évig. És közben a kétmilliód meg vesztett az értékéből 40.000-et. fél év alatt. :-)


Nekem az elmúlt félévben a 3 millión több volt az árfolyam nyereség, számlán tartva devizában, amiből vásárolni is lehet likviden, ha épp ki kell valamit fizetni, olcsóbb a vásárlás devizával, mintha gyenge forintot költenél ugyanarra. :-))

2020. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%

Bak Norbi, ezt minden hasonló kérdésnél odaírod, de nem tudod sosem megindokoli, alapvető információk hiányoznak nálad. Miért ne férne hozzá az ember a pénzéhez MAp+-nál? Most is kivehetem akár teljes egészébe, fél év múlva az évfordulón megint. Minden évben. Semmit nem vonnak le. Ha meg vki nem évfordulón akarja kivenni, azt is megteheti csekély összeg levonása mellett.


Fura, de nem vettem észre, hogy a kenyér ára 200 ft-ról nőtt volna 40200 ft-ra :)


Ezeket az elméleteidet melyik pizsidben találtad ki? Messziről lerí rólad, hogy semmi érzéked a penzügyekhez

2020. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%

MNB inflációs jelentésben.


Nem mondtam egy szóval sem, hogy ne férnél hozzá, csak azt hogy jelenleg a likividitáson dolgozik az mnb és a veszélyheyzetben felállt akciócsoport, hogy ki is legyenek fizetve a lejáró állampapírok és a Matolcsy szavaival élve a likviditás megteremtésén, amit a máp+ írt most felül azzal, hogy már kutyának se kell, nem véletlenül és amit Te eleve 5 évre kötsz le. Így kiveheted, csak akkor buktad azt a további x éves kamatot, amiért eleve kötötted. Én pl semmit nem buktam a pemáppal sem, hiába váltottam vissza 3 év előtt, összességében többet hoott fél év alatt, mint a máp+.


Értem én, hogy érdeked, de hidd el ennyire nem kell védeni, vannak ettől sokkal jobb állampíprok is. :-)

2020. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
50%

Ne égesd már magad haver :) Most mondjam azt, hogy 6 éve vettem egy lakást 5 millióért, ami most 15 milkat ér, te is gyorsan fektess be egy lakásba? Te tényleg ennyire h.lye vagy?

Szerinted mennyire járna jól aki átváltaná a pénzét most euróba, es aztan berakna a pemápba? :)


Komolyan érdekel az okfejtesed.


És nem, nincs érdekem ebbe, szimplán egy hétköznapi embernek, akinek forintban van a pénze jelenleg, ez éri meg a legjobban kockázatmentesen. Mondom ezt úgy, hogy 1 millióm nekem is van pemápban, csak annyi a különbség, hogy mikor azt az eurót vettem nem 356 forint volt, hanem kb. 300 forint

2020. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
24%

Azt az ÁKK-tól kérdezd :-)


"Az 1.234 milliárd forinttal magasabb hiány, illetve a várhatóan 590 milliárd forinttal megnövekedő

lakossági állampapír visszaváltás és visszavásárlás, valamint a 2020 januári, az eredeti tervekben

nem szereplő 244 milliárd forintnyi rövid devizakötvény visszavásárlás szükségessé teszik a bruttó

kibocsátások növelését. Emellett, a jelenlegi piaci tendenciákat figyelembe véve az eredeti terveknél

mintegy 900 milliárd forinttal alacsonyabb lakossági értékesítéssel tervez az adósságkezelő. Ennek

eredményeként az ÁKK két fő területen kívánja növelni a bruttó finanszírozást.

Egyrészről 1.652 milliárd forinttal emelte az intézményi forintkötvény kibocsátások tervezett

volumenét 2020 egészét tekintve. Mindezt döntően a 3 és 5 éves államkötvények idén április

hónaptól bevezetett heti aukciós gyakoriságra építve, mindemellett fenntartva, és a piaci

lehetőségek szerint óvatosan növelve a 10, 15 és 20 éves papírok kibocsátását. Másrészről növelte

az eredeti tervekben szereplő 1 milliárd euró keretösszegű devizakötvény kibocsátási keretet 4

milliárd euró ekvivalens keretösszegre. Az ÁKK az államadósság hátralévő átlagos futamidejét és a

befektetői diverzifikációt növelő devizakötvény kibocsátásokat fog végrehajtani a megfelelő piaci

kondíciók fennállása esetén.

Továbbra is tervben van Zöld Kötvények kibocsátása, euróba, japán jenben, és amennyiben erre

lehetőség adódik kínai jüanban. Az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően az ÁKK folytatni fogja a

forint és devizaadósság lejárati szerkezetének aktív kezelését csere és visszavásárlási aukciók és

másodpiaci vásárlások lebonyolításával. "

2020. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
46%

Abból is látszik hogy ha azt is pemápba tetted volna eleve, a két pemáp összege összeadódna, míg a máp+ hozama kioltja a pemápod hozamát. Pénzügyi zseni... :-)


Ha Te 300-on vetted az eurót, és júliusban jegyeztél volna pemápot 326-on, most akár 350-360-on kivéve, nem 35.000-et nyertél volna 40.000-es infláció mellett + pemáp hozammal:-) és köthetnéd nyugodtan a hozammal növelt összeget egészben is akár máp+od-ra, amiről látszólag eleve "lemond" az ÁKK, mivel deviza kibocsájtást növel és másodlagos piaci értékesítésbe kezd helyette a bankok felé, akiknél ezzel párhuzamosan feloldotta a tartalékot, hogy abból vegyenek a bankok állampapírt, mert ahogy írták is tegnap a lejárókat és a megnövekvő idő előtt visszaváltottakat is fedezni kell.


Beszélhetsz itt pénzügyi ismeretkeről, amíg Te egy termékhez kötöd azt, addig az nem nagy különség egy jutalék érdekelt pénzügyi ügynöktől.


De még az Állmakincstárban is töltetnek ki veled, erre vonatkozó kérdőívet, hogy egyáltalán érted-e mit akarsz venni, vagy mennyi ismereted van a pénzügyekhez. :-)

2020. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
47%
És ez mit is befolyásol? semmit. Felesleges volt ezt bemásolnod. Attól, hogy sok hozzád hasonló tudatlan kiveszi most belőle a pénzt, attól annak, akinek bent marad nem lesz kevesebb pénze. sok marha a bankszámlájáról is leveszi most, mert azt hiszi, hogy el fog tűnni onnan. Ne legyünk már marhák
2020. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
49%

Vagy csak tudatosan átrakják más jobb lehetőségekbe. Dehogy marha itt mindenki.:-)


Azért másoltam be, mert ltszólag csak Neked legjobb a máp+, még a kibocsájtónak sem az. :-))

2020. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

"Ha Te 300-on vetted az eurót, és júliusban jegyeztél volna pemápot 326-on, most akár 350-360-on kivéve, nem 35.000-et nyertél volna 40.000-es infláció mellett + pemáp hozammal"


Jah hogy te tudod előre, hogy mennyi lesz később az euro? Kerlek mesélj még, te pénzügyi zseni.


Még az infláció fogalmával sem vagy tisztában, szerintem nem ártana egy kicsit átgondolnod a dolgokat, mert összességében még mindig nekem van több pénzem, kevesebb erőfeszítéssel, mint neked bubikám :)

2020. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!