Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudom hogy bár listás...

Honnan tudom hogy bár listás vagyok?

Figyelt kérdés
Több éves tartozásom van a Telekom és a Provident felé, viszont tavaly ősszel kapcsolatba léptem az intrum justita zrt.vel és szépen elkezdtem fizetni, viszont most a krízis helyzet miatt nem kell ,mert ugye minden hitel tartozást fel függesztettek. A kérdésem az,hogy honnan tudom hogy bár listán vagyok e már, állítólag írniuk kellene ,hogy az adataimat fel vették a khr nyilvántartásába,de itt nem látom a papíron.
2020. ápr. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már behajtó cégnek adták a tartozásod akkor tuti felkerültél a listára, legalábbis a Provident részéről. Viszont tumodásom szerint a már folyamatban levő végrahajtásokra nem vonatkozik a moratórium, az már nem hitel, mert nem a hiteleővel állsz kapcsolatban. Ezt jobb, ha tisztázod velük, mielőtt leálssz a fizetéssel. Amúgy le is lehet kérdezni a khr listát.


[link]

2020. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, megerősítem az 1-es válaszolót: folyamatban lévő végrehajtásokra nem vonatkozik a hiteltörlesztési moratórium, tehát fizetned kell.

Valamint, ha már végrehajtásnál van az ügyed, akkor tuti, hogy min. a Provident feltett a KHR listára (mondjuk attól is függ, mekkora az összeg, mert pl. 40-50 ezer ft hitelért nem fognak feltenni.

2020. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy nem fizeted a tartozásod, vagy nem fizetted. És te nem fizetted. Akkor innentől fogva rajta vagy a listán. Én tuti nem vagyok, hisz bár van hitelem, de fizetve van rendesen. :)
2020. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!