Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kéne tennem hogy elintézze...

Mit kéne tennem hogy elintézzem a papám bankkártyáját?

Figyelt kérdés

A papámnak már lassan 2 éve lejárt a bankkártyája az FHB-nál tudom hogy mamár Takarékbank lett a neve. Szóval a bank nem küld neki új kártyát és nem értem miért. Arra gondoltam most már intézkedek ez ügyben,mert a család többi tagját fikarcnyit se érdekli a dolog.

Szegény papa arra a bankkártyára kapja minden hónap elején a 20ezer forintos MÁK kártyájához a támogatást és panaszkodik hogy a postán mindig leszídja az ügyintéző hogy intézkednie kéne a kártyája miatt...

A nyugdíját másik bankkártyára kapja, Erste kártyára és mielőtt lejárna a kártya már küldik is neki az újat.

Arra gondoltam nem e azt hiszik hogy a papa nem ad magáról élet jelet és úgy mond "elhalálozott" vagy nem us tudom. Nagyon idegesítő ez a helyzet.

Felhívtam az ügyintézőt azt mondta ezt nem lehet telefonon intézni be kell menni személyesen. Holnap bemegyek intézkedni viszont nem tudom mi kell hozzá?

Papa nem tud eljönni velem mert mankóval jár, és a vírus miatt nem akarom a fővárosba vinni. Gondolom kell meghatalmazás ez miatt. A papa meghatalmaz engem,mint unokáját és két tanúnak alá kell ezt írnia.

Kellene még valami?



2020. ápr. 15. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem személyi, és lakcím kártya kellett. Mondjuk nem annál a banknál, de kártyát igényeltem. De fontold meg jól a kártyát. Mert ha tudsz te is meghatalmazással köss netbankos szerződést és mindig átutalod erről az erstés számlájára. Nyugdíjasoknak nem tudom, hogy van-e vmi kedvezmény de a kártya éves díja ha magas, lehet jobban megéri az átutalásos módszer. Persze ez csak egy ötlet nem akarlak befolyásolni.

Meg lehet új kártyaként könyvelik el és akkor kibocsájtási dijat is számíthatnak fel.

2020. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még annyi hogy a legtöbb bank 20 ezerig nem számol fel utalásnál tranzakciós díjat. Ezért is gondoltam ezt a módszert.
2020. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!