Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelt fel lehet...

Babaváró hitelt fel lehet most venni Otp banknál?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok jelenleg és szeretnénk felvenni a babaváró hitelt ház vásárláshoz. A férjemmel mindketten az Otp banknál vagyunk. Tudom, hogy ebben a helyzetben nem ez a legfontosabb kérdés, de nekünk nagyon fontos lenne ez a hitel, hogy meh tudjuk venni a kiszemelt házat. Sajnos tavaly koraszülés és a babáink elvesztése miatt lecsúsztunk róla így idén nem szeretnénk kihagyni.

2020. márc. 27. 17:55
 1/8 szonata ***** válasza:
100%
Már elindíthatjátok a babaváró hitelt. Óvatosságra intelek. Ha 3 gyereket vállaltok, az 10 millió. Amíg nem születik meg mind a három baba a teljes összeget lekötném a kincstárban, úgy tekinteném mitha nem is lenne. Ott fizetik a legtöbb kamatot és 10 millióra 5 év alatt szép kis összeg összejön. Ugyanis ha nem tudjátok teljesíteni indul a törlesztés három év után 43 ezer, 5 év után pedig már jelentős összeg. Sokan beleesnek ebbe a hibába, talált pénznek tekintik és előre elköltik. Legyetek óvatosak és megfontoltak. Nem beszélve az előzményekről. Bocsánat. 5 év a ti életetekben nem hosszú idő. Azt a 3 gyerkőcöt fel kell nevelni, biztonságban, boldogan. Olvassatok ezzel kapcsolatos fórumokat, a gyakorin is van. Jó indulatból írtam, sok sikert kívánok a terveitekhez.
2020. márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy ebben a helyzetben nem ez a legfontosabb kérdés, de nekünk nagyon fontos lenne ez a hitel, hogy meh tudjuk venni a kiszemelt házat."


1-es nagyon szépen és pontosan leírt mindent, én még hozzátennék valamit: NEM EZ AZ AZ IDŐPONT, amikor hitelt kellene felvenni: a ház is lehet, hogy olcsóbb lesz, a Babaváró hitel feltételein is szigorítottak és vajon biztos-e, hogy azon kívül, hogy "időre KELL" születniük a gyerekenek, de biztosan tudjátok fizetni a hitelt és felnevelni a 3 gyereket? Mert gondolom, a babavár mellé még másfajta hitelt is vennétek fel...

Arról nem beszélve, hogy a mai világban, amikor egyik pillanatról a másikra hipp-hopp megváltoztatják a feltételeket, én biztosan nem mennék bele ilyenbe.


De egyébként igen, ebben a helyzetnem is lehet még intézni, de nem biztos, hogy meg is kapjátok.

2020. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es és 2-es! A babaváró hitelhez nem kell 3 gyereket szülni! Ha a baba úton van a 12.-ik hét után a törlesztés 3 évre felfüggesztésre kerül és a visszafizetendő összeg nem sokkal több, mint a 10 milió. Ha időközben megszü
2020. márc. 28. 12:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Megszületik a második baba akkor a fennmaradó hitel 30%-át elengedik. Abban az esetben ha egy harmadik gyermek is születik 5 éven belül a hitel további részét elengedik. Ha 5 éven belül nem születik baba, akkor kamatostul kell a 10 miliót visszafizetni. De mivel jelenleg babát várok így az összes feltételnek eleget tudunk tenni.
2020. márc. 28. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És hányadik babát várod? Ha lombikos, és vetélésre koraszülésre hajlamos vagy, akkor nem kísérleteznék vele. Gőleg, hogy itt a koronavírus, és ki tudja lesz-e munkátok, vagy fog-e bármit érni a pénzetek.
2020. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm a hozzászólásod de köze sincs a kérdésemhez. 😊 A feltételekkel tisztában vagyunk, mivel már tavaly is körbejártuk a témát nem is egyszer. A kérdés az volt, hogy jelen helyzetben az Otp befogadja e a kérelmeket...de mint egy ismerőstől megtudtam a babaváró hitelek nem álltak le. Köszönöm, hogy aggódsz a munkahelyünkért is...nekem teljesen 100% biztos munkahelyem van jó fizetéssel, kismamaként pedig védett is vagyok. Elküldeni nem tudnak és nem is fognak. A férjemnek is biztos munkahelye van ebben a helyzetben is szerencsére. Azért ment a zöld kéz neked is.
2020. márc. 29. 16:24
 7/8 szonata ***** válasza:
68%
Kedves kérdező! 1-es vagyok. Ha az első babát várod, akkor még kettőt vállalsz a 10 milliós hitellel. Ne történjen meg, de garancia nincs a másodikra, harmadikra. Nagyon kérlek ne haragudj az őszinte mondatért, de jegyezd meg, nincs 100 %-ban biztos állás. Senkinek. Azt javasoltam, hogy ne költsétek el a pénzt, tegyétek be a kincstárba, kamatozik és öt év nem hosszú idő egy fiatal pár életében. Megszületnek a gyerekek, akkor az a pénz, kamatokkal együtt a tiétek.Eladó ház mindig lesz, még lejjebb is mehetnek az árak. Nem tudom, hogy hány évesek vagytok, nagy jelentősége nincs is, de nagyon gondoljátok meg. Az Opt volt a fő kérdés, biztos megadja a hitelt. Én várnék az elköltéssel főleg, hogy szomorú előzményeitek is voltak. Beszélj másokkal is. Túl sok negatív tapasztalat még nem lehet, mert viszonylag friss a rendelet.
2020. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó a babaváró hitel az teljesen más mint a CSOK hitel...


A babaváró hitelhez 1 gyerek is elég, a kedvezményes CSOK hitelhez kell 2 vagy 3 gyerek.

2020. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!