Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg lehet venni OTP Faktorintó...

Meg lehet venni OTP Faktorintól házat?

Figyelt kérdés
Szeretnék meg venni egy házat beszéltem a tulajdonossal Ő mondta hogy az OTP faktoringnál van a ház, ki is költözött belőle üres a ház. Ő nem tudja el adni mert a tető tér feketén lett rá építve és nincs kedve ezt hivatalossá tenni. De a 10 év már le telt. A kérdésem hogy ha egy ügyvédhez el megyek hogy írjon levelet nekik mennyiért lehetne meg venni, ez járható út?
2020. márc. 21. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lappal tudod magad előtt tisztába tenni,hogy kinek van rajta tulajdon vagy jelzálog vagy vh joga.

Nem feltétlenül kell ügyvédet bevonnod.

Ha megéri megvenni a követelést akkor a faktoringgal személyesen is tudsz egyeztetni,feltéve,ha viszonylag rugalmasak,mert ugye 3.szemely vagy és a titoktartás kötelezi a faktoringot is.

De nem lehetetlen .

2020. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A faktoràlt koveteles es járulékai kifizetesenek aranyaba resztulajdobt szerezhetsz az ingatlanból. Ha marad azon felül a vételárból a tulajt ki tudod adásvételével fizetni.A tulak vihet be szabadkézi értékesítéssel az ügyletbe ugyved kel hozzá. 11 vegrejajtasos ingatlant vettem igy a tarstulajnak maradt a végén 350.000 Ft-ja az egészből.Vételár a piaci ár alatt 25%-al volt , elővásárlási joggal.
2020. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tulajdoni lap már megvan van rajta eon tartozás is, végrehajtó is. Szóval sok minden van, ugye a terv rajz is hiányos a tető tér be építés miatt. A tulajdonosnak már fogalma sincs a kamatokkal együtt mennyi lehet az összes tartozás. Nekem nem adott ki információt a Faktoring az adóssággal kapcsolatban. Ezért gondoltam hogy talán ügyvédnek el fogják mondani ha ír nekik. Utána ha látom az összeget akkor már el tudom dönteni hogy megéri e.
2020. márc. 21. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!