Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 2 ember vesz egy házat...

Ha 2 ember vesz egy házat hitelre akkor hogy van a törlesztés?

Figyelt kérdés
Mondjuk a tesómmal veszünk egy házat, 50-50 tulajdonosok leszünk. Akkor a banki papírokban úgy lesz leírva hogy külön-külön mennyit kell törlesztenünk havonta, vagy csak egy összeg és rajtunk múlik hogy melyikünk mennyit ad bele?
2019. nov. 24. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd nyitnotok kell egy számlát abban a bankban ahonnan a hitelt felvettétek és inkasszó jogot adni a banknak a havi törlesztőrészletre.

A bankot nem érdekli hogy hogyan kerül oda a pénz, csak az hogy a szerződés szerinti napon minden hónapban le tudja emelni a törlesztőt a számláról. Ha nincs ott a törlesztő akkor egyetemlegesen feleltek.

Legalábbis nálunk igy volt.

2019. nov. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
17%
Akinek nagyobb a jövedelme igényli meg a hitelt, a másik lesz az adóstárs. Az adós bankszámlájáról emelik le a törlesztőt, havi egyszer.
2019. nov. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemlegesen lesztek felelősek a visszafizetésért. Ez annyit jelent, hogy bármelyiktől követelhető (beszedhető), ha mondjuk a főadós nem fizet. Adott esetben akár egyszerre mindkettőtöktől.
2019. nov. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre az első válaszoló kiváló választ adott. Egy törlesztő számla lesz, amire a pénznek mennie kell, hogy hogyan kerül pénz erre a számlára, az nem érdekli a bankot, csak legyen ott.

Nálunk pl. az én számlámról megy csoportos beszedéssel (én vagyok az adóstárs). A párom pedig sokáig átutalta nekem a felét.

2019. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!