Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kell fizetni év végéig?

Nem kell fizetni év végéig?

Figyelt kérdés

Múlthét pénteken intéztem kölcsönt a raiffaisen bankba.Még nem kaptam meg,de szerződés kötés megtörtént!!!

Tegnap azt mondták a tv be hogy "mai napig megkötött hitelt az év végéig nem kell fizetni"

Attól függetlenül hogy nem kaptam még meg,a szerződés kötés megtörtént.

Mi a véleményetek?


2020. márc. 19. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A közlönyben úgy jelent meg, hogy a tegnapig folyósított hitelekre vonatkozik a moratórium. Tehát te esetedben nem.
2020. márc. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Mainapig megkötött hitelek" ezt mondta nem a folyósítás..ezért nem volt számomra eggyértelmű. .
2020. márc. 19. 09:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerződést megkötöttük..
2020. márc. 19. 09:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom mit mondott, hallottam. Azt is mondta, hogy a részleteket ki fogják hirdetni.

Abban pedig az van, hogy a tegnapig folyósított hitelekre vonatkozik. Ez a hivatalos.

2020. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendeletben pontosan így található:


A Kormány 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelete

a koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali

intézkedésekről


1. § (1) Ha a felek eltérően nem rendelkeznek, a veszélyhelyzet fennállása alatt az adósnak a hitelező által üzletszerűen

nyújtott hitel- és kölcsönszerződésből, illetve pénzügyi lízingszerződésből (a továbbiakban: szerződés) eredő

tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége akként módosul, hogy az adós a szerződésből eredő tőke-, kamat-,

illetve díjfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap (a továbbiakban: fizetési moratórium). A fizetési

moratórium nem érinti az adós azon jogát, hogy az eredeti szerződési feltételek szerint teljesítsen.

(2) A szerződések teljesítési határidejének módosulása a szerződést biztosító járulékos és nem járulékos

mellékkötelezettségeket is módosítja, függetlenül attól, hogy a mellékkötelezettséget szerződésbe vagy egyoldalú

jognyilatkozatba foglalták a felek.

(3) A fizetési moratórium 2020. december 31-éig tart, melynek időtartamát a Kormány rendeletével

meghosszabbíthatja.

(4) A szerződéses kötelezettségek teljesítésének határideje, illetve a kötelezettségvállalás időtartama a fizetési

moratórium idejével meghosszabbodik. A veszélyhelyzet fennállása alatt lejáró szerződés 2020. december 31-éig

meghosszabbodik.

(5) E § rendelkezéseit a 2020. március 18. napján huszonnégy órakor fennálló szerződések alapján már folyósított

kölcsönökre kell alkalmazni.

2020. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!