Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Talált pénzt a bank padlónján...

Talált pénzt a bank padlónján megkaphatom?

Figyelt kérdés
100.000 fotintot talaltam a bankban leadtam kaptam jegyzőkönyvet de ha nincs meg a tulaja? Ennek mar pár hónapja ha bemegyek hogy meg e van a tulaj és vha nincs az enyém lehet?

#bank #pénz #jegyzőkönyv #talált tulajdonjog
2020. márc. 1. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2020. márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
A talált pénz sosem a tiéd, pláne hogy leadtad. A bank köszöni szépen, és ennyi.
2020. márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Azt a pénzt a bank már benyelte🙄
2020. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

A talált tárgy leadásánál, a jegyzőkönyv felvételekor kell kelezni, hogy na nem jeletkezik a tulajdonos, illetve nincs meg a tulajdonosa, akkor igényt tartasz rá.

Ha ezt az igényt bejelentetted, akkor - ha jól emlékszem - 3 hónap után a Tuéd lehet. Ha nem jelentetted be, akkor sajnos bukta :-(


És nem, nem hülye a kérdező, ugyanis a banok be vannak kamerázva: ha nem adja le, akkor lopás miatt lecsukhatják (a biztonsági őrről már nem is beszélve).

2020. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
4-esnek: ha vettek fel jegyzőkönyvet, nem nyelheti le a bank. Nyilván visszanézik a kamerákon, hogy ki veszthette el.
2020. márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat ha nem is kapom meg már csak a kíváncsiság miatt bemegyek annak örülnék a legjobban ha meg lett a tulaja mert akkor az a szemét bank kiskapun megtartja magának
2020. márc. 1. 08:26
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Jegyzőkönyv nélkül is megtartották volna, ne aggódj. Jártam már én is így téves utalással, bementem megkérdeztem, mi ez, nem tudták megmondani, de alá akarták íratni a papírt. Mondtam, hogy amíg nem tudják megmondani mi az, nem írom alá, de a számlámról visszavonták így is a tévesen utalt 60.000 Ft-ot.
2020. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Birom hogy a 8 hozzaszolasbol 6 orbitalis baromsagot ir egy pedig teljesen irrelevanst (ez az utolso teves utalasos tortenete, meg jo hogy visszavonjak tole a penzt amihez semmi koze,,,)
2020. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
#9-es, nem az volt a gond, hogy visszavonták, hanem hogy nem is állt szándékukban lepapírozni rendesen. Nyilván nem mentem volna be szólni, ha egyéb terveim lettek volna a tévesen hozzám utalt pénzzel.
2020. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

"Birom hogy a 8 hozzaszolasbol 6 orbitalis baromsagot ir egy pedig teljesen irrelevanst (ez az utolso teves utalasos tortenete, meg jo hogy visszavonjak tole a penzt amihez semmi koze,,,)"


Mondjuk Te meg csak a kérdésre nem válaszoltál - csak "belerúgtál" mindenkibe.

No, akkor halljuk, mi a helyes válasz? :-)

2020. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!