Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megkaphatom mindkét hitelt így?

Megkaphatom mindkét hitelt így?

Figyelt kérdés

Kell kb. 18 millió kölcsön, személyi kölcsönben, mert nem akarok jelzálogot az ingatlanra. Egy bank maximum 10 milliót ad, így 10+8 millióért kell bemennem két különböző bankba. Egy napon lesz csak időm mindkettőt megejteni. Ha bemegyek délután 2-kor az egyikbe, majd 3-kor a másikba, ők tudni fogják a KHR-ből vagy valahonnan, hogy a másikban is hitelt igényeltem? Elvileg mindkettőt 1-2 nap alatt elbírálják.


A kérdésem azért fogalmazódott meg, mert ha bemegyek az 1. bankba, és ott még nem mondják meg, hogy megkaptam-e az 1. hitelt, akkor ha átmegyek a 2. bankba igényelni a másik hitelt, akkor elmondjam, hogy az 1.-ben igényeltem egy másikat? Elvileg még nem kaptam meg az 1. hitelt, így hivatalosan nincs kötelezettségvállalásom, a KHR-ben sem szerepel. Így akkor nem vagyok köteles feltüntetni ezt az 1. hitelt a 2. felvételekor, nem?


2020. febr. 27. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Szerencsèdre.
2020. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kifejthetnéd...
2020. febr. 27. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Azt is kizártnak tartom, hogy az egyiket megkapnád.
2020. febr. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a nettó fizetésed? (hányan éltek belőle?, van-e gyerek?)

Hány éves vagy?

Mióta van a jelenlegi munkahelyeden munkaviszonyod?


Ez három nagyon fontos kérdés a hitelfelvétel előtt.


Lehet, hogy az első banknál sem kapnád meg a kívánt hitelt.

2020. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Arra figyelj, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában miről nyilatkozol és miről nem.


Mondjuk valószínű éppen a KHR miatt a hitelekről nem kell, mivel onnan kéri le a bank, neked csak hozzá kell járulnod, hogy megismerhetik az adatokat.

Tehát az hogy nem volt még bejegyezve nem a te hibád, igaz rosszhiszeműen jártál el.


Viszont egy ilyen bírálat nem pár órás, mert nagy összegű hitel, tehát lehet, hogy addig bejegyzik, mire a bank lekérdezi az adatokat.



Jó fizetéssel persze nem kizárt ilyen hatalmas összegű személyi hitel, de azért ilyet már nehéz megkapni. Kezes gondolom nem lesz.

Sok mindentől függ, innen esélytelen megmondani, hogy megkapod-e vagy sem. De ez tényleg nem a "megszokott" kategória.


Egyébként az összes dokumentummal, mint például munkáltatói jövedelemigazolás készülj fel előre, hogy ne utólag kelljen pótolni, mert az lassítja az elbírálást és ránézhetnek addig újra, hogy a KHR-ben mi látszik.

Rögtön két igazolást kérj, stb...

2020. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem akarsz jelzálogot?

Nem a tied az ingatlan vagy nem ér annyit, hogy ennyit kapj rá?

A lényeg szempontjából (már ha nem fizetnéd, és a tied az ingatlan) akkor nem fizetés esetén az ingatlanra úgyis ráterhelik , ha személyi kölcsönöd van akkor is, ha jelzálog akkor is.

A második bekezdésre válaszolva, de, köteles vagy, mert felvetted egy órával ezelőtt az egyik hitelt és azért azt ne gondold, hogy egy online rendszerben ez nem látszik szinte azonnal.

2020. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Telekre kell a pénz, amit később fel akarok osztani, ezért a jelzálog csak további problémákat okozna ebben.


Egyébként vállalkozói jövedelmem van, havi 600 ezer Ft (nem ez a valós, a NAV csak a valós 60%-át igazolta le...). Eltartottam nincs, kezest be tudok vonni, de neki is vannak hitelei, így az necces.

2020. febr. 28. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
KATA-s vállalkozó vagy? Mert akkor szinte kizárt, hogy kapsz ennyit.
2020. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
A hiteligénylést beadod, elbírálják, aztán bemész aláírni. Ahová másodjára mennél aláírni, ott már látszani fog az első. Az aláírás előtt a bank ránéz a KHRre, és az addigra már frissül.
2020. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!