Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen futamidőre vegyünk fel...

Milyen futamidőre vegyünk fel hitelt?

Figyelt kérdés

Házvásárlás a téma, fele önerő lenne. 7 milliót akarunk felvenni. Ketten kb. 520 ezer körül keresünk havonta. Ti hogy csinálnátok?

Ezentúl még igénybe vennénk a 10 milliós babavárót is a teljes felújításra.


2020. febr. 18. 07:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy az önerőm túl van (lesz) még egy év múlva kivehető 1,7 milliós lakástakarékom.
2020. febr. 18. 07:32
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a futamidő a lényeg, hanem a törlesztőrészlet. A kettő persze összefügg, de ne a futamidő alapján dönts, hanem hogy mennyi a törlesztő, azt meg az alapján, hogy mennyit raktok félre havonta. Az hogy 520 ezer körül kerestek semmit nem mond. Mennyit tudtok ebből havonta megtakarítani? A megtakarításnak kb. 50-60%-a legyen a törlesztőrészlet, hogy ha valami nagyobb kiadás jön (elromlik vmi, venni kell vmit), akkor legyen miből. Plusz arra is gondoljatok, hogy mi van ha egyikőtök elveszti a munkáját (leépítés, gazdasági válság, betegség, baleset), akkor tudjátok-e egy fizuból, megtakarításból folytatni a törlesztést. Szóval nem egy egy mondatban megválaszolható kérdés, hogy 10 vagy 20 évre vegyétek fel a hitelt, nektek kell kiszámolni.

A lejáró takarék majd előtörlesztésre jól jön vagy inkább csak a bankba félretenni arra az esetre ha valami törénik (lásd fent) és kell.

2020. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kb. 400-at takarítunk meg egy hónapban. De 200-at nem akarok törleszteni. Szerintem az nagyon sok.
2020. febr. 18. 08:14
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kiválasztod, 20 év futamidő min 5 évig fix kamat, megnézed mit ír ki. Átállítod ezekre, azokat is megnézed:

20 év 10 évig fix

10 év 5 évig fix

10 év 10 évig fix


A 4-ből kiválasztod a számodra legjobbat.

2020. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
11,7 millióból újitanàtok fel egy 14 milliós ingatlant?
2020. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

10 milliót simán rá lehet szórni, szerintem még többet is.

Belső átalakítás, berendezés, tető, külső vakolat, kerítés, kert, melléképület... Ezek mind felújítandó dolgok.

2020. febr. 18. 10:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszabb futamidővel számolnék. Ha baj van, akkor is tudjátok fizetni. Viszont, amint lehet előtörlesztenék mindig, apránként lefaragnám, majd végtörleszteném idő előtt.
2020. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Elkölteni sokat el lehet , de megéri egyáltalán? Felújítva mennyit fog érni jelenleg ? Van egy céltartalékotok és ha nem egyszerre újítjátok fel hanem a havi 400 egy részéből szakaszosan, akkor a hitel költségeit is megspóroljátok azon felül, ha esetleg most beletolva összesen 25,7 milliót piaci értéke meg ettől kevesebb akkor a különbözetre csak potyára fizettek. Ha meg elnyújtjátok a futamidőt lehet 20 év múlva kezdhetitek előröl a felújítást.
2020. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mit tennék mást? Kupiban nem fogok lakni, újat pedig nem tudok venni 45 millióért.
2020. febr. 18. 13:36
 10/19 A kérdező kommentje:
Szakaszosan nem tudom felújítani, mert mindent egyszerre kell csinálni. Falkiverés, új falak állítása, teljes villanyszerelés, padló betonozása, új fűtés, álmennyezet, stb... Ezeket nem lehet szakaszosan.
2020. febr. 18. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!