Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakcimkártyára lenne szűkségem...

Lakcimkártyára lenne szűkségem. Valaki tanács?

Figyelt kérdés
Bankszámlát szeretnék nyitni. Ahol most bérelek lakást a tulaj leszarja nem segit
2020. febr. 13. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Én is voltam ilyen helyzetben, de sajnos (akkor a tb-d sem jó ha jól sejtem)

Mi is albérletben laktunk évekig, nagynénémhez voltunk bejelentve de kiment külföldre a lakását pedig hagyta elúszni hitellel... Namind1

Nekünk se volt hova bejelentkezni...

Javaslom keress barátot, rokont, család tagot hátha vki bejelentő akár ideiglenesre! Mondd az illetőnek aki a tulajdonos h bármikor kijelenthet kényszer kijelentovel nem kell a te hozzájárulásod, így talán megnyugszik ha elmondod

2020. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Lakcímkártyád biztosan van, azon legalább egy cím.


A bankot nem érdekli, hogy mi van rajta, és hogy tényleg ott élsz-e életvitelszerűen.


Nem értem a gondod...

2020. febr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy külföldi állampolgár a kérdező?
2020. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
A Raiffeisennél tudtunk szamlat nyitni lakcimkartya nelkül.
2020. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Külföldi állampolgár vagy külföldön lakó magyar állampolgár devizakülföldi számlát tud nyitni Magyarországon, nem?


Ehhez értelemszerűen nem kell magyarországi lakcím.



Ha pedig Magyarországon laksz biztosan van lakcímkártyád. Azt elfogadja a bank. Nem kell megmondani neki, hogy nem ott laksz már.

Egyszerűen levelezési címnek add meg ahol tényleg laksz. Azt nem kell igazolni és a lakás tulajdonosának sem származik belőle semmilyen kötelezettsége.

2020. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

"Ha pedig Magyarországon laksz biztosan van lakcímkártyád. "


Bakker, hanyszor kell meg celozgassak, hogy migrancs, "illegalis bevandorlo", de legalabb "turista", munkat kereso, aki, meg ha EU-s allampolgar is, ha nem fog idoben munkat talalni (vagy felmutatni egy csomo zset), hogy regisztralhasson, illegalis bevandorlo lesz?!

2020. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok magyar állampolgár. Lakcimkártya nélkűl is tudok számlát nyitni?
2020. febr. 14. 17:38
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Na azer'. Mire kell a bankszamla? Ha majd lesz munkad, tudsz regisztralni, lesz lakcimkartyad, tudsz majd nyitni magyar bankszamlat. Addidig ott van pl. Transferwise borderless, igenyelhetsz hozza kartyat ingyen es tudnak neked penzt utalni.
2020. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Milyen állampolgárságod van?



Két bankot tudok ahol sikerülnie kell magyar lakcím nélkül is.


Magyarországon dolgozol vagy nem azért szeretnél itteni számlát?


Az OTP-t próbáld meg. Vidéki fiókokban lehet, hogy azt mondják nem nyithatnak, de akkor kérd, hogy hívják fel a központot, mondd, hogy mindenképpen lehet.



A Sberbanknál is lehet.

Ha olyan országból érkeztél ahonnan tartózkodási engedéllyel tartózkodhatsz, akkor azt is kérni fogja a bank.

2020. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, kaptál jó pár választ, de biztos többet lehetne segíteni, ha válaszolnál a kérdésekre is.
2020. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!