Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATÁ-s beltagként egy Bt....

KATÁ-s beltagként egy Bt. -ben mekkora lehet az igazolható jövedelmem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek ne kövezzetek meg, de egy olyan családi vállalkozásban (Bt-ben) vagyok beltag aminek a konkrét működésével sajnos nem vagyok tisztában. Annyit tudok, hogy a Bt.ben vagyok mint alkalmazott KATÁ-s adózással és havi 50 ezer forint járulékot fizetek. A kérdésem az lenne, hogy ha munkáltatóit állít ki a Bt., akkor az 50e Ft-os KATA csomagból kiindulva, mekkora nettót lehet feltüntetni a munkáltatóin?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. febr. 13. 16:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, hogy egy banknál akarok hitelt igényelni és munkáltatói igazolást kérnek. Az addig oké, hogy KATA adózóként havi 1 mill forintig nincs extra adóval terhelve az összeg, de nem tartozik ezzek valami ehhez valami alap bruttó/nettó munkabér mint bármilyen mezei alkalmazottnál?
2020. febr. 13. 16:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem munkáltatóit ki se adhat ha nem vagy munkavállaló. Jövedelemigazolást a ténykegesen kifizetett jövedelmed alapján.
2020. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés többszörösen vérzik - szerintem...


1.- BT beltag teljes mértékben felel a vagyonával a vállalkozás dolgaiért - tehát nem lehet alkalmazott- szerintem

2.- ha havi 50 ezret fizetsz, akkor vállalkozó vagy, méghozzá KATA-s vállalkozó, tehát megint csak nem alkalmazott - a vállalkozónak viszont csak a NAV adhat jövedelemigazolást, azt is lezárt üzleti év után.

2020. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ahhoz, hogy a NAV kiadjon jövedelemigazolást, ahhoz le kell zárni az évet, s épp most lenne a KATA-s bevallás határideje, febr. 25 - szóval javasolt előbb előbb 2019-es adóbevallás, aztán jövedelemigazolás kérése a NAV-tól.
2020. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!