Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szülő által felvett devizahite...

Szülő által felvett devizahitel behajtható a gyermekén? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. A párom kapott egy levelet egy végrehajtótól, hogy az édesanyja nevén lévő garázst, (3,5 mft) elárverezik hiteltörlesztés elmaradása miatt. Az említett hölgy 2008-ban vett fel devizahitelt, nem tudta fizetni, elköltözött az országból 6-7 évvel ezelőtt. A probléma az, hogy a jelenleg fennálló tartozás 17 mft. Egy családi házat már elárvereztek tőle. Hozzátartozik a történthez, hogy a hölgy egészségügyi problémákkal küzd, a saját szakmájában nem keresőképes. A párom nevén nincs sem ingatlan, sem autó. Nem vagyunk házasok, de pár éven belül tervben van.

Nem láttuk még a levelet, mi Budapesten élünk, a levél a bejelentett lakcímre érkezett amit a párom édesapja vett át (nincsenek már kapcsolatban az édesanyjával, elváltak).

Kérdésem, hogy a fennálló tartozás milyen pénzügyi következményekkel járhat a páromra nézve? Illetve a házasságkötést, házastársként történő ingatlanvásárlás mennyire "ajánlott" ilyen esetben?



2019. dec. 17. 07:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hosszú távban tekintve a vázolt problémát befolyásol-e valamit, de amit kihagytam a kérdésből, hogy a végrehajtói levélben adósként a párom édesanyja volt feltüntetve, a párom csak értesített személy mivel az említett garázs bérbeadása esetén ő van megjelölve, mint kapcsolattartó.
2019. dec. 17. 07:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyereken csak akkor behajtható a tartozás, ha a szülők elhaláloznak és az örökséget nem utasítja vissza a gyerek. Ilyenkor a pozitív és negatív örökség párban áll egymással, tehát ha a várható haszon magasabb, mint a tartozás, akkor nem érdemes visszautasítani, de esetetekben úgy tűnik, ez nem áll fenn.
2019. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. dec. 17. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2019. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"A probléma az, hogy a jelenleg fennálló tartozás 17 mft. Egy családi házat már elárvereztek tőle."


Ez azért felháborító, hogy nyilván a jelzáloggal terhelt ingatlant már lenyúlta a bank, de még mindig követel amíg az adóst ki nem forgatják az összes vagyonából. És a jövedelme 1/3-át, v. 1/2-részét is biztosan lenyúlnák, ha nem száműzöttként élne valahol idegen honban. Mocskos uzsorások. De az a gyenge jellemű kormány is megérne egy misét, aki engedi, hogy így elbánjanak az állampolgáraival.


Nyilván a pénzintézetek már az első pillanatban tudták, hogy a devizahitel egy olyan konstrukció, amitől tömeges hitelbedőlésre lehet számítani. (A Magyar Nemzeti Bank 2004 évi júniusában kiadott stabilitási jelentésben legalábbis erre adott ki figyelmeztetést)

A pénzintézetek számára a bedőlt hitelek egyáltalán nem jelentettek problémát, sőt felkészülten várták a válságot. Köröztek a leendő áldozatok felett mint a keselyűk. Az irreálisan magas késedelmi kamat miatt nyugodtak lehettek.


Bocs a kitérőért, csak a tisztánlátás kedvéért írtam.


A kérdésedre a válaszom:

A párod nem köteles elfogadni az örökséget, így természetesen nem csak az adósságról kell lemondania, hanem az édesanyja összes vagyonáról is. Tehát, ha esetleg a garázson kívül még van(ak) másik ingatlana(i) is, akkor arról(azokról) is. Ha a gyermeke lemond az örökségről, akkor az unokája lép a helyébe. Ha az unoka is lemond az örökségről, akkor stb. stb. testvér, szülő. Ha az összes törvényes örökös lemond az örökségről, akkor az államra száll az örökség, vagyis az adófizetők fogják tovább gazdagítani az uzsorást, jól ki van ez találva.



Megjegyzés:

Némileg bonyolítaná a helyzetet, ha az édesapa is adóstárs lenne, mert akkor az Ő vagyonára is kiterjesztené a végrehajtó a behajtást. Ezt nem árt ellenőrizni. Ez esetben az édesapa már nem tudná jóhiszeműen a lányának ajándékozni az esetleges saját tulajdonú ingatlanát. Viszont az édesapa jóhiszeműen eladhatja neked (kívülálló 3-dik személynek).

Ez egy B terv lehet, arra az esetre, ha a végrehajtó nem vonta még végrehajtás alá az édesapa vagyontárgyait és persze, ha még ha nem vagytok házasok. Csak a körülmények ilyen kedvezőtlen együttállása esetén látok okot arra, hogy vadházasságban éljetek, (ne vonuljatok az anyakönyv vezető elé kimondani a boldogító igent).

Egyébként sok boldogságot kívánok.

2019. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az örökösök esetében (mivel a gyereke majd az örököse lesz) az örökségre fog rámenni a tartozás. Addig elvesznek ezt-azt, mai az adós birtokában van. Majd az adós meghal, és akkor ott lesz az örökség, ami vagyonból és tartozásból is állhat. Majd akkor érdemes átgondolni, mi éri meg.

Ugye kezességet nem vállalt a fia?

2019. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!