Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ettől a hónaptól saját...

Ha ettől a hónaptól saját magamnak kell fizetnem a TB-t mivel nem vagyok foglalkoztatva, akkor megszakad a folyamatos TB viszonyom?

Figyelt kérdés

Abszolváltam júniusban az egyetemen, most januárban szeretnék államvizsgázni. Októbertől már nem vagyok diák. +45 napig még passzív jogon volt TB viszonyom.


A kérdés azért érdekel, mert a babaváró hitel feltétele, hogy 3 év folyamatos TB jogviszonyom legyen.



2019. dec. 11. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Te szabadon fizetheted magad után, úgy nem szakad meg. Illetve regisztrált álláskeresőként is jár 3 hónapig tb, de lehet nálad az nem opció.
2019. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már megszakadt. A babaváróhoz nem elég fizetni magad után a TBt, dolgozni kell(ene).
2019. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy kettes mondja. Nekem is ezert szakadt meg, mert a 45 napos hataridon belul sincs mar TB jogviszonyod. Es mivel ket jogviszony kozott csak 30 nap telhet el, nalam pedig 32 volt, igy nalam sem volt meg.


Es ezen amugy a sajat TB-fizetes nem segit, az nem jogviszonyt ad, csak TB-jogosultsagot. (Es csokoltatom az ilyen bikkfanyelvu furfang kitalalojat.)

2019. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki munkaviszonyban áll, az BIZTOSÍTOTT-nak számít, ez által a tb. mindenféle ellátására jogosultságot szerez.


Aki fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mert nincs olyan jogviszonya ami által BIZTOSÍTOTT-nak számíthatna, az más "tészta". Ő csak egészségügyi ellátásra jogosult, más ellátásra nem.


Babaváró hitel feltétele:

"legalább 3 éves, folyamatos TB biztosított jogviszony legalább az egyik házastárs esetében."


Ott van benne, hogy TB BIZTOSÍTOTTI jogviszony.

2019. dec. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

"Te szabadon fizetheted magad után, úgy nem szakad meg"



De megszakad!



Viszont felsőoktatás után más szabályok vannak, ott nem 30 nap a határ, hanem 6 hónap. Nyilván a többség nem feltétlenül talál munkát rögtön diploma után, és a babaváró leginkább nekik lehet segítség.


Plusz az utolsó 180 nap munkából kell legyen, a többi lehet felsőoktatási tanulmány is. Szóval azért elég megengedő a törvény.

2019. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, megengedő. De a kérdező nem felel meg a feltételnek.


A babaváró meg nem egyetemről épphogy kiesett munkanélkülieknek van.

2019. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 16. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: de, pont nekik is találták ki. Hogy rögtön legyen 10M elindulni, ne az legyen, hogy mire gyűjtenek elég pénzt addigra olyan idősek, hogy nem születik meg 3-4 gyerek hanem csak 1-2.


Felsőoktatás időszaka ezért számít, utána fél év van elhelyezkedni és kell 180 nap munkaviszony. Azért ez eléggé megengedő szabályozás.


Értem én, hogy a gyakorlatban a 30-35 éves, biztos egzisztenciával rendelkezők veszik fel a babavárót befektetés céljából de alapvetően nem kifejezetten nekik szánták. Persze ha pénzeső hullik nyilván alá áll mindenki aki tud :)

2019. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!