Van végső határa a babaváró hitelnek? Meg fogják valamikor szüntetni?
"A konstrukcióra legkésőbb 2022. december 31-ig le kell szerződni, azaz 3,5 évig lehet igénybe venni a támogatást."
Nyilván előfordulhat, hogy egyszer csak azt mondják, hogy 2022.01.01. az új határidő, de ezt nem tartom túl valószínűnek.
Én nem venném fel addig, míg meg nem állapítják a terhességet, vagy 2022 közepétől gondolkodnék el rajta.
Köszönöm!
Mi sem vesszük fel addig, semmiféle keppen! Aztán az is lehet, hogy kicsúszunk belőle. Nem lesz gond ha igen, akkor majd megoldjuk máshogy a ház bővítését, de kiváncsi voltam hogy meddig van rá lehetőség! Köszi🙂
Köszönöm Második! Nem olvastam nagyon utána, de gondolhattam volna..meglátjuk mi lesz :)
Persze mi még varunk. De alapvetően jó lehetöségnek tartom, így ha a sors úgy hozná mi biztosan élnénk is vele. De valóban csak akkor ha már biztos a terhesség.
De ha mégis lecsúszunk, nem lesz tragédia mert eddig sem számoltunk igazából vele.
44/2019 kormány rendeletben van szabályozva a határidő, meg sokminden más is (pl. lehetséges buktatók, részletes feltételek, stb. )
(2) A kölcsön és a babaváró támogatás igénybevételéről szóló szerződés (a továbbiakban: kölcsönszerződés) 2022. december 31-éig köthető meg.
Miért lenne cumi?
Épp lehet emiatt is annuitasos a hitel. Az első 3-5 évben túlnyomó részt kamatot fizetnek vissza.A kamatot meg az államkincstár fizeti a fennálló tőketartozàs után, nem a felfüggesztett adós. Így a tőke jó sokáig csak kamatot fog termelni amit a bank havonta megkap az államkincstártól az ügyféltől meg az egyéb banki költségeket ( havi számlavezetési díj , tőke X%-a hitelfedezeti biztosításra stb) adósnak meg nem csökken érdemben a tőketartozàsa a felfüggesztés alatt úgy a 0,5% kezességvállalási díja sem.
Azutàn majd a tőkét és a tőke után számított 0,5% kezességvállalási díjat fizeti mindaddig amíg nincs meg a 3 gyerek. Ha megvan a 3 gyerek akkor meg csak a fennálló , de havonta az államkincstár által fizetett tőke után a futamidő végéig ( 20 év is akár) még kitart a 0,5% es az egyéb banki költségek fizetése az adós részéről ugyanúgy. Nem kerül hátrányba a bank egyáltalán, csak több helyről és stabilabban jut a kamatokkal növelt követeléséhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!