Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon gáz ha havi 250 ezerből...

Nagyon gáz ha havi 250 ezerből csak 50 ezret tudok félretenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nappalira járok, de nagyon könnyű szak, simán van idő mellette rendesen dolgozni. Van egy gyakornoki helyem, és hétvégente, vagy néha hátközben esténként szoktak hostesskedni is, így kb heti 40 óra munkával havi 250 össze szokott azért jönni.


Viszont ebből ki kell fizetnem a kolit, a BKV bérletet, ruházkodást, a bulikat, fodrász (6 hetente), körmös, élelmiszer, greengo, fogorvos, fogamzásgátló, stb stb. A lényeg az, hogy egy hónapban simán eltapsolok 200 ezer forintot, egyszerűen mindig van valami, amire elmegy, most pl ki kellett fizetni egy 20ast a februári repjegyekre, meg még 15öt fogkőleszedésre, egyszer megfáztam, 5ezer, stb stb, taxi haza a buliból. Szóval a lényeg, hogy én tudom mire megy el általában a pénzem, és igen, vannak ötletek, mivel lehetne fogni, de nem biztos, hogy lenne értelme. Pl taxi helyett éjszakai, aminek a menetideje 48 perc, valószínű, elaludnék rajta aztán ki tudja mi történik, főzni a menük helyett, stb. Nem is azért írtam ki a kérdést, hogy feltétlen ötleket gyűjtsek, csupán annyi történt, hogy a nagyszüleim multkor megjegyezték, hogy ennyi pénznek legalább a felét el kéne tudni rakni, meg el nem tudják képzelni, mire tudok ennyit folyton költeni, amikor mások ebből gyerekeket nevelnek, lakbért fizetnek vagy autót tartanak fennt.


2019. okt. 10. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek komolyabb céljaid (pl. új autót vagy lakást venni, építkezni esetleg), akkor bőven elég.
2019. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert te már felnőttként élsz. Én nagyon hasonló cipőben vagyok, mint te, csak én vidéken élek ugyanígy egyetemistaként kb. 150 ezer forintból.


Viszont ha megnézed, rengeteg szaktársad neked is nem felnőttként él még anyagilag, hanem egyetemistaként. (Amivel semmi baj nincs, ez most nem értékítélet.) Nem te, vagy én vagyunk az általánosságok, hanem inkább kivételek. Nagyon sok koliban lakó szaktársam havi mondjuk 50-60-70 ezer forintból él, amiben benne van a kajálás, utazás és szórakozás is nekik. De te már felnőttként élsz, mert megvannak rá az anyagi lehetőségeid. Ez rendben van.


Takarékoskodás:

1. Egyrészt teszel el. Ez már önmagában jó, mert sajnos az emberek 80%-a akármennyit keres, nem tesz félre semmi pénzt, hanem elveri hónapról hónapra ugyanúgy a 200 ezret, 300 ezret, 500 ezret és igen, 1 milliót is.

2. Biztos költesz olyan dolgokra, amiket mások luxusnak mondanának, vagy felesleges kiadásnak. (Én is találtam ilyet a tieid között, amiket én annak mondanék és nem költenék rájuk.) De nem láttam, hogy most valami nagy konkrét célra tennél félre pénzt, vagyis nem lebeg semmi nagy cél a szemed előtt, amit el akarsz érni és erre teszel félre. Ha majd lesz neked ilyen, akkor biztos te is fogod látni, hogy hol tudnád még összehúzni magad és remélhetőleg képes leszel rá.


Írod részletesen a kiadásaidat? Hogy havi szinten pontosan mire mennyi megy el? Ez sokat segítene, hogy átlásd a dolgaidat.

2019. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem teljesen jó. Elnézve a lakás árakat, ha 15 évig nem engedsz meg magadnak egy sajtburi menüt se, és infláció fölött emelkedik a fizud, talán lesz egy jó önerőd, vagy pénzed egy kisebb lakásra. Érted, ugye? :)

Szerintem az élet nem csak 15 év múlva van, hanem ma is, teszel félre egy évben kb 600.000 forintot ami zseniális, de emellett nem kell aszkétaként élni, ez a színvonal kell neked, meg tudod engedni magadnak egyedül, teszel is félre, innentől kezdve szerintem tök jól csinálod így :)

2019. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!