Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon gáz ha havi 250 ezerből...

Nagyon gáz ha havi 250 ezerből csak 50 ezret tudok félretenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nappalira járok, de nagyon könnyű szak, simán van idő mellette rendesen dolgozni. Van egy gyakornoki helyem, és hétvégente, vagy néha hátközben esténként szoktak hostesskedni is, így kb heti 40 óra munkával havi 250 össze szokott azért jönni.


Viszont ebből ki kell fizetnem a kolit, a BKV bérletet, ruházkodást, a bulikat, fodrász (6 hetente), körmös, élelmiszer, greengo, fogorvos, fogamzásgátló, stb stb. A lényeg az, hogy egy hónapban simán eltapsolok 200 ezer forintot, egyszerűen mindig van valami, amire elmegy, most pl ki kellett fizetni egy 20ast a februári repjegyekre, meg még 15öt fogkőleszedésre, egyszer megfáztam, 5ezer, stb stb, taxi haza a buliból. Szóval a lényeg, hogy én tudom mire megy el általában a pénzem, és igen, vannak ötletek, mivel lehetne fogni, de nem biztos, hogy lenne értelme. Pl taxi helyett éjszakai, aminek a menetideje 48 perc, valószínű, elaludnék rajta aztán ki tudja mi történik, főzni a menük helyett, stb. Nem is azért írtam ki a kérdést, hogy feltétlen ötleket gyűjtsek, csupán annyi történt, hogy a nagyszüleim multkor megjegyezték, hogy ennyi pénznek legalább a felét el kéne tudni rakni, meg el nem tudják képzelni, mire tudok ennyit folyton költeni, amikor mások ebből gyerekeket nevelnek, lakbért fizetnek vagy autót tartanak fennt.


2019. okt. 10. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem
2019. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem gáz, hogy te mennyit tudsz félretenni.
2019. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, bár a leírás alapján lehetne a duplája is.
2019. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Gáz, hogy ennyire nincs önbizalmad.
2019. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"vannak ötletek, mivel lehetne fogni, de nem biztos, hogy lenne értelme. Pl taxi helyett éjszakai, aminek a menetideje 48 perc, valószínű, elaludnék rajta aztán ki tudja mi történik, főzni a menük helyett, stb. Nem is azért írtam ki a kérdést, hogy feltétlen ötleket gyűjtsek, csupán annyi történt, hogy a nagyszüleim multkor megjegyezték, hogy ennyi pénznek legalább a felét el kéne tudni rakni, meg el nem tudják képzelni, mire tudok ennyit folyton költeni, amikor mások ebből gyerekeket nevelnek, lakbért fizetnek vagy autót tartanak fennt."


Nos, összefoglalom :-)

Nem az a kérdés, hogy mivel tudnál spórolni, mert azt Te is pontosan tudod, hanem az van, hogy egy picit elgondolkodtál - vajon igaza van-e a nagyszüleidnek? Netán egy kis lelkiismeretfurdalásod is támadt...

Meg az a kérdés, hogy megéri-e "elszórni", elbulizni, felélni a pénzt, vagy inkább jobban kéne spórolni?

Véleményem szerint pont a taxi az, amire azt mondom, hogy egy buli után jól teszed, ha azzal mész, mert azért nem biztos, hogy biztonságos éjszaka egy lánynak egyedül hazamenni- már ha egyedül mész.


Véleményem szerint nem túl sok megszorítással havi 100 ezret simán félretehetnél - és azért az már 1 év alatt bő 1 millió ft, 2-3 év alatt már akár önerő alap is lehet egy lakásvásárláshoz - de ez csak az én véleményem.

2019. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es rátapintott a lényegre...


Egyébként szerintem gáz. Lakhatásra minimálisat kell fordítanod, autó nincs. Innentől a két legnagyobb kiadást megspóroltad. Emellett gyakorlatilag csak szórod a pénzt.

2019. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gáznak nem gáz, ha neked megfelel így. Én nem szeretem a pénzkidobást, a mértéktelen szórakozás nálam már túlzás, de én nekem konkrét tervem van a pénzzel. Egyetemista koromban én is szerettem bulizni, igaz akkor csóró voltam
2019. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mások a preferenciái az életben. Van, aki költséges hobbira fordítja a pénzét, van akit az tesz boldoggá, hogy gyűlik a megtakarítása vagy az, hogy új autóval jár, téged meg most az, hogy szórakozol. Lehet, hogy néhány év alatt te is változol és a saját lakás lesz a célod, akkor majd újra átgondolod, hogy mennyit raksz félre. Szerintem mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mire költ.
2019. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
A szokásos "gyűjts saját lakásra" (és költsd el minden megtakarításodat önerőre, illetve adósítsd el/kösd röghöz magad évtizedekre) tanács helyett inkább azon dolgoznék, hogy többet keressek és megalapozzak egy olyan tudásbázist, amivel ez lehetségessé válhat. Ha könnyű szakra jársz, akkor gyanítható, hogy nem éppen egy piacképes és jól fizető szakmát ad majd a kezedbe.
2019. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gazd-men. Szerintem eleg piackepes
2019. okt. 10. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!