Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálatnál a bank utána...

Hitelbírálatnál a bank utána tud-e nézni, hogy felmondás alatt állok, vagy hogy határozott idejű-e a jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Két munkahelyemen van, az egyik határozott idejű, azt a bank nem fogadja el a hitelhez, a másik pedig e hó 30-án szűnik meg. Sajnos hirtelen. Kedden megyünk hitelkérelem miatt a bankba, babaváró hoz. A bírálat ugye 10 nap. Ilyenkor a bank fogja-e látni, hogy szeptember 30-val megszűnt a munkaviszony? A jövedelmem hozzájuk érkezik munkabérként, tehát nem kell jövedelemigazolást vinnem.

2019. szept. 20. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Két munkahelyemen van, az egyik határozott idejű, azt a bank nem fogadja el a hitelhez, a másik pedig e hó 30-án szűnik meg. Sajnos hirtelen."


Lehet igazad, csak ezt pl. nem írtad, hogy neked évente újítják a határozott idejű szerződésed. Illetve ha ennyire biztos mint a másik munkahelyed, akkor nyilván ennyire evidens következtetést nehéz levonni.


Igen számít ami van ha esetre a bank is.

Amint látható a példádból is. Nem véletlen az adósminősítés rendszere.


Lehet Neked egyértelmű egy ösztöndíj is, ami ráadásul nem szakátlaghoz kötött, más meg lehet hogy Msc-t, MBA-t önköltségen végez pl. közéleti tudományos ösztöndíj mellett, mint én is pl.


Ettől függetlenül alap hogy elolvasom és értelmezem mit akarnak aláíratni velem, belefoglalva a valós adattartalomra vonatkozó nyilatkozatot is pl. ( szerződésminta, jogszabály, üzletszabályzat is publikus ) vagy van annyi pénzügyi alapismeret, hogy tudom hogy működik egy hosszú lejáratú hitel.

2019. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Miért fejtettem volna ki bármit is? Hiába a ciklikus megújítás, nem tudják figyelembe venni, ezért vagyok rászorulva a másik munkahelyemen által adott munkaviszonyra. A kérdés nem arra irányult, helyesnek vélitek-e a hitelfelvételt, ti mégis ezzel kezdetek el foglalkozni, egyből ítélkezve, megmondó hangnemben. Emiatt írtam le csupán amiket leírtam. És tisztában vagyok vele mit írok alá, azonban sehol nem írok alá a hitellel kötelezettségvállalást, hogy nem mondok fel a 20 éves futamideig. Így, ha a hitel elbírálását követően 2 nappal felmondok, az már nem lesz tárgya a hitel elbírálásnak, és a munkáltató sem biztos hogy kéri a felmondási időt, így akár azonnali hatállyal is megszűnhet egy munkaviszony.... Nos, ezt most csak elméletként mondom, hiszen a gyakorlat nyilván nem ez, illetve azt is tudom, hogy a bank megkeresheti telefonon a munkáltatót.
2019. szept. 23. 15:06
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Azt viszont nyilatkozatban aláírod, hogy büntető jogi felelősséged tudataban kijelented, hogy az adatok a valosàgnak megfelelnek.

Ennek része a nyilatkozat is hogy nem állsz felmondas alatt a ceg nem all felszámolás vagy csődeljárás alatt.


Én már az első valaszban is erre utaltam azzal hogy nem amiatt aggódnék.


Emellett ha tisztában lennél a menetevel sem írnál ilyen marhaságokat hogy a jtmből levonják a törlesztőket.

2019. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amúgy a PHD ösztöndíj mellett mióta lehet teljes állásban dolgozni?
2019. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Te... Már ne is haragudj, de hol írtam én olyat, hogy a törlesztőjét levonják a JTM-ből? :D

Ezt írtam:

"van 2 hitelünk, aminek a törlesztőjét bele kell venni a JTM be"

Ezen mi nem világos vagy helytálló? Miért kötekedsz egyébként? Én csak ezt nem értem... Értem a büntetőjogi felelősséget, de te meg nem érted, hogy ez amit aláírsz a bankban mint nyilatkozat nem garancia arra, hogy az elbírálást követően még nem raknak ki mint macskát....

De ha neked jobb így én aztán magasról letojom...

Kedves utolsó:

Amennyiben a kutatási témával egybe vág a munkahely (nem feltétlenül tökéletesen fedezi) - doktori iskolától függően egyéni elbírálás mellett, témavezetői, doktori iskolai vezetői engedéllyel. Ez szerintem doktori iskola függő. Én pl anno nappalis MSc mellett is dolgoztam.

2019. szept. 23. 17:55
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem teljes állásban, össszességében csökkentett óraszámot dolgozom papíron, de főállásnak számít, és ezt a doktori iskola elfogadja.
2019. szept. 23. 18:00
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

De értem, amit mondasz és nem kötekedek, csak inkább pontosítanék azzal kapcsolatban amin itt rugózol hogy miért nem fogadják el a jövedelmed, meg mitől mi a kockázatosabb.


Azt írod van nem egy életbiztosításotok, azoknak a költségeit is a kiadások közé sorolják és csökkenti a hitellimitet, ugyanúgy mint a törlesztő részletet az egyéb kiadások mellett.


Nálatok azzal van baj, hogy az alábbi bevételi szempontokból nálad sok kiesik, de ezt közel "kikéred magadnak" ( mert phd, meg határozott idejű stabil munkahely ) a válaszok alapján, hogy miért és már belemennél olyan dologba is ami erősen visszaüthet a hitel igénylés során. A hitel szempontjából így nem releváns, hogy meddig tart a munkaviszonyod, mert lehet egy olyan banknál próbálkozol, ahol a phd-s ösztöndíjat nem veszik figyelembe, míg máshol ha oda érkezik számlára, akkor lehet figyelembe is vennék.


a férjed lesz a hitelképes, de ott meg nem azért nem éritek el a 10 milliót mert a két meglévő hitelt beszámítják a Jtm-be, hanem mert az alábbiak szerint határozzák meg a hitellimitet amibe az adósminősítésetek is gyenge lehet, tekintve hogy pl csak 1 főt tud figyelembe venni bevételi oldalon, vagy ahogy a vagyoni helyzet is meghatározó lehet - pl. tehermentes ingatlan, megtakarítások arány a hitel kitettséghez képest, stb.:


[link]


Hitellimit megállapítása

• Eredmény

1. Elvi törlesztési képesség (Ft/hó) – jövedelem alapján

2. Törlesztési képesség (Ft/hó) – a meglévő törlesztő

részlettel csökkentve

3. Adósminősítéssel korrigált törlesztési képesség

(Ft/hó)

4. Hitellimit (Ft)

5. Hitellimit havi törlesztő részlete (Ft/hó)

• Következtetés

Az igényelt kölcsönösszeg a hitellimitet meghaladja/nem

haladja meg."

2019. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nah jólvan, megkapod az ötöskét csak húzzál már el innen a hülyeségeiddel együtt... Majd elmesélem ha túl vagyunk a hitelbírálaton
2019. szept. 23. 20:23
 19/23 anonim ***** válasza:

"Én pl anno nappalis MSc mellett is dolgoztam."


Értem, így világos. Bár az MSCt én nem keverném bele, az más történet, pont a phd ösztöndíj miatt. Nálunk amellett nem lehetett állást vállalni, mondván h az ért kapod az ösztöndíjat az államtól, hogy a kutatásodra koncentrálj. Ez még abban az időben volt, amikor 93ezer forint volt a phd ösztöndíj. Mscn nincs ilyen fix ösztöndíj, ott azt és annyit dolgozol, amennyit csak akarsz, egyéni szoc probléma.

2019. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ezt csak azért írtam bele, hogy "szemléltessem" a nappalis tanulói jogviszony és a munkaviszony nem zárják ki egymást alapvetően... Ezt is csak onnan tudom, hogy amikor elkezdem dolgozni anno MSc mellett mondták nekem TO-n, hogy a két jogviszony (nappali hallgatói és munkaviszony) üti egymást. Majd megkérdeztem a könyvelőt (meg egy munkajogászt) és azt mondták ilyen nincs.

"Sajnos" a régi rendszer hibáin tanulva sokmindent átalakítottak, illetve - hogy ne legyen az, mint volt az előző rendszerben, hogy esetleg évekig nem haladt valaki témája- a doktori iskolákat erősen érdekeltté tették abban, hogy végezz, ugyanis ha nem, akkor egy rakás pénzt kell visszafizetési a nem végzett doktorandusz után.

2019. szept. 23. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!