Mekkora önerő kell egy 35M Ft értékű használt ház megvételéhez?
Legjellemzőbben 20% önerő azért kell, vagyis nálad 7 millió forint.
Nincs különbség a külföldi vagy belföldi jövedelem között, ha ugyanúgy tudtok erről a banknak bizonyítékot mutatni, hogy ez rendszeres jövedelem.
Sok bank nem szeret külföldi jövedelemre hitelt adni.
Az önerő mértéke attól is függ, hol van az ingatlan, vidéken 30 százalék volt, Pesten 20 nemrég, nem tudom a számok aktuálisan-e még.
Arra is figyeljetek, hogy a vételáron felül van még ügyvédi díj, ami nálatok kb. 200.000-250.000 Ft
Közjegyzői díjak, nem tudom pontosan, de százezres tételek.
Illeték 1.400.000 Ft (lehet részletfizetést kérni, de hitel mellett havi +120.000 Ft kiadás nem kellemes)
Aztán legalább egy tisztasági festés, meg ami kell...
Szóval ez az önerő még nem biztos, hogy elég lesz, vagy csak neccesen.
Meg nyilván ne gatyásodj le, szóval ne az legyen, hogy minden pénzed a házba rakod, nem marad mondjuk 1 milliód vészhelyzetre, vagy bármi bajra, váratlan problémára félretéve.
Ha van összesen 10 millió forint félretett pénzed, az nem azt jelenti, hogy az egészet el kell költeni egy lakás/ház megvételére és akkor ne maradjon semmi.
Bank függő. hogy milyen feltételek mellett fogadják el - ha elfogadják egyáltalán a külföldi jövedelmet. A nem szeretnek adni, azt jelenti, hogy besorolhatnak a legrosszabb kategóriába adósminősítésen emiatt.
Ha el is fogadja - pl. otp - , hiteles fordítások sora fog kelleni a munkáltatótól, munkaviszonyról külföldi családi pótlékról, stb. ami megint nem olcsó mulatság lesz hozzá. De a végén ettől függetlenül a kockázati besorolás miatt elutasíthatják a kérelmet, hiába van elég önerőd, meg jövedelmed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!