Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van ha nincs fedezet és...

Mi van ha nincs fedezet és úgy vinnék el a Fundamentát?

Figyelt kérdés

Hitel, havi 90e törlesztő.

Eddig 3.án kaptam fizetést évekig, most meg 10.ére tették át a bérfizetési napot.

A Fundamentát meg minden hónap hatodik munkanapján, azaz 8.án szokták kb elvinni.

Na most mi van, ha 8.án még nem lesz annyi a számlámon?

Jövő hónapban már 10.én kapom meg.

Ebben a hónapban padlócserét ki kell fizetnem, hónap végén elutazunk külföldre 3 napra oda még kell költőpénz, plusz csináltattam egy thermo kutyaházat, az is tuti kész lesz ebben a hónapban, ki kell fizetni. Így esélyes hogy nem marad 90e a számlámon, most még nem a tartalékolós életet éljük. Ilyenkor mi van?

Újra megpróbálják vonni?

Vagy ha elutalom 12.ig (addig nem késedelmes a teljesítés) akkor az jó nekik ugyan? Meert ugye a hitelszerődés csoportos beszedést ír elő, de mi van ha néha én utalom?


2019. szept. 10. 09:59
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Első lépésként érdemes lenne a Fundamentát megkérdezni, hogy lehetséges-e 8-áról pl 13-ára áttenni a fizetést. Kb biztos, hogy nem fognak ellenkezni, főleg ha elmondod nekik is azt, amit itt leírtál.
2019. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszer beszéltem velük erről régebben, azt mondták, hogy náluk a 6. munkanap azaz 8.a az inkasszó nap. Lehet ilyet, hogy áttetetni? Eddig fel se merült bennem.
2019. szept. 10. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Főleg a thermo kutyaházat, azt mindenképp említsd meg nekik.
2019. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most teljesen mindegy, csak azért írtam, hogy elmegy az ehavi fizetésem nagyrésze.... A lényeg ennyi.

És baromira nincs összhangban a magyar bérfizetéssel a csoportos beszedés amit nem is értek.

Régi munkahelyemen sokan panaszkodtak erre mindig, de amíg nem volt hitelem annyira nem fogtam fel.

2019. szept. 10. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én a fundamentát kötöttem, tőlem megkérdezték melyik napon legyen az inkasszó.


Azt nem firtatnám mennyire normális életmód, hogy hó végére lenullázódik a számla, de külföldre utazgatunk.


Mivel ez egyszeri eset lesz normál helyzetben, így megkérdezném a Fundamentát mi fog történni. Feltételezem semmi, pár nappal később megpróbálják újra, beszedik és kész

2019. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez egy átmeneti időszak mint írtam, korábban is volt 6-8 milliónk eltéve, de elment most a házvásárlásra minden, és még mindig rengeteget kell beleölni..

Csak az illeték volt 600ezer 2 hónapja..Ablakot cseréltünk, most padlót stvb.Ilyenek mellett elrakni még 100 ezreket biztos van akinek megy, nekünk nem na ez van..

Külföldre meg esküvőre megyünk, most nem a mi életmódunk firtatása vagy helyessége volt a kérdés..

2019. szept. 10. 10:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, 12.ig lehet utalni is.

Ha addig nem ér be lesz egy második körös beszedés is, de az már kamattal.

2019. szept. 10. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!