Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki 182 000 000 000...

Ha valaki 182 000 000 000 dollárért bitcoint akarna venni akkor felmenne az ára, ha ennyiért eladni akarna akkor leesne? Ez hogy is van?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha egy adott jószág iránt nő a kereslet, akkor változatlan kínálat mellett az egyensúlyi ára nő, magyarán a piaci ára fel fog menni, igen. Ha pedig a kínálat nő változatlan kereslet mellett, akkor esni fog az ár. Jól látod.

Viszont ehhez a gyakorlatban kell egy időbeli átfutás, amíg a gazdasági szereplők érzékelik a változást, és tudnak rá reagálni.

2019. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt nem értem, hogy egyszerre történik eladás és vétel nem? vagy hol van nálam a logikai bukfenc? (azt tudom, hogy így működik, csak érteni is szeretném. valamit gondolom rosszul fogok fel.
2019. szept. 5. 18:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Felmesz egy valtora es latod. Az eppen aktualis bitcoin ar azt jelenti, hogy annyiert van a legolcsobb meghirdetve, de lehet, hogy az illeto csak 0,1 bitcoint ad el aki annyiert adja. A kovetkezo legolcsobb mar 2 dollarert tobbet ker erte. Tehat minden adag egyre dragabb ahogy elkezded megvenni az aktualisan legolcsobb hirdetotol.
2019. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kezdem érteni.
2019. szept. 5. 20:55
 5/10 A kérdező kommentje:
de hogy megy ez lefele?
2019. szept. 5. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel nincs senkinek ennyi bitcoinja, ezért több eladótól kell venni. Az elsőtől veszel 10%-nyit 100 egységért. Mivel 100-ért volt rá vevő, ezért a következő eladó már nem adja el 100-ért, hanem magasabb áron, így tőle már mondjuk 105-ért tudna venni és így tovább. Folyamatosan menne fel az ára.

Eladásnál fordítva: ha valaki el akar adni ennyi bitkoint, akkor kellenek vevők rá. Az első vevő megvenné a 10%-át 100 egységért. Az eladó ezután keresne még vevőket de mivel csak 10%-nyit tudott eladni ezen az áron, ezért a maradékot már egyre alacsonyabb áron tudná eladni (a következő 10%-nyit már csak 95-ért, aztán már csak 94-ért, 93-ért, stb..)

Gondolj bele: ha valamiből van sok eladó, akkor alacsonyabb az ára, hiszen van bőven, a vevők válogathatnak, hogy milyen áron veszik meg, mennyit ér nekik. Van akinek megér 10 egységnyit, de van aki azt mondja, hogy neki ez ennyit nem ér meg, majd megveszi akkor ha már csak 5 egységnyibe fog kerülni, azaz csökken az ára.

Kevés az eladó lakás a piacon? Sok a vevő, az eladók tudják, hogy pl. akár 30 érdeklődő is jelentkezik a lakásra, így nagyobb a valószínúsége, hogy közülük lesz olyan, aki magasabb áron is megveszi. Esetleg egymásra licitálnak a vevők, hogy ők vehessék meg.

Sok a lakás a piacon? A vevők válogahtanak és az olcsóbbat veszik meg, így az eladók egymás alá mennek az árakkal csak hogy el tudják adni a lakásukat.

Kereslet-kínálat.

2019. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ja hogy az történik, hogy ha meghirdetek mondjuk 100 egységért akkor megveszik azok az emberek akik 100-ért vagy drégébban megvennék, s leáll az vásárlás? ezután ha meghirdetem mondjuk 90-árt akkor egyes emberekben vásárlási elhatározás ébred s megveszik? vagy már eleve eldöntötték, hogy 90 és 100 közötti áron megvennék? s elkezdik vásárolni majd ők is elfogynak? s ekkor ha még mindig el akarom adni akkor pl. 80-ért hirdetem meg s megint lesz egy embercsoport aki 80 és 90 közt megvenné s ők megveszik? jol képzelem el a folyamat modelljét? folyamatos árcsökkenéssel folyamatosan vevők "keletkeznek" olyanok aki magasabb áron nem vennék meg, ergo nem lennének vevők?
2019. szept. 6. 00:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem így működik, de ha akkora összegről van szó, amire nincs kereslet, senki nem akarja megvenni, akkor nem tudod eladni egyben, ezért "darabokban" tudod csak eladni. Ha lenne vevő az egészre egyben, akkor valószínúleg a piacinál jóval alacsonyabb áron venné meg az illető, hiszen ahogy írtam kereslet-kínálat: ebben az esetben nagyon alacsony a kereslet.

Ha egyre alacsonyabb áron lehet valamit megvenni, akkor miért lenne aki magasabb áron venné meg_ Azaz folyamatosan csökken az ára.

Ráadásul mivel hatalmas összeg/mennyiség zúdulna a piacra, ezért szintén csökkenne az értéke, a piaci ára (amiből sok van, annak csökken az ára). Ha senki nem akar eladni valamit, akkor felmegy az ára, egészen addig, amíg nem lesz valaki, aki eladja az ő részét.

2019. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kezdem érteni. Akkor visszatérve a bitcoinra, mert az automatizálhato egyben, megtehetem, hogy most amikor 10 000 dollár az ára, meghirdetem 30 000 dolláért, de a kutya se fogja venni, de ha fentartom folyamatosan akkor - ha eléri az árfolyama a 30 ezret egyszercsak azt látom hoy elkezdik venni? vagyis automatizálhato? de elvileg ez megtehető termékekkel is nem, minent áron fell hirdetek s s igaz h a kutyának se fog kelleni de ha valamelyikből hiány lesz akkor egyszer csak azt látom, jelentkeznek érte azon az áron?
2019. szept. 6. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy megteheted, igy mukodik minden valto. Felmesz a valtora befizeted a bitcoin es utan kirakhatsz ordereket, hogy mennyi mennyiseget milyen aron akarsz eladni, ha nincs olyan veteli order amivel teljesul akkor ott marad a te ordered amig nem teljesul vagy le nem szeded.


Ugyanaz mint egy aprohirdetes oldal, csak itt automatikusan vegbemegy az adas-vetel ha egyezik az ar. Persze fix ara helyet azt is mondhatod hogy market aron akarod eladni ekkor a rendszer fogja a legnagyobb veteli ajanlatot es annak eladja a bitcoinjaidat, akar tobb vevonek is ha az elso csak kisebb mennyiseget vett.


De ezt meg tudod nezni barmely valto oldalan, regisztralni sem kell.


Pl. itt order book az also savban:

[link]


Vagy itt ha lejjebb scrollozol:

[link]

2019. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!