Hová tűntek a Gyakoriról a "vegyél bitcoint" - féle "jótanácsok-at adó emberek? Most miért nem "verik a mellüket"?
" Az egykor 100 dollárnál is olcsóbban megvehető bitcoin árfolyama 2017-ben majdnem 20 ezer dollárig emelkedett – majd egy-két hónap alatt a kétötödére esett, az azóta eltelt egy évben pedig tovább feleződött. Most 3600 dollárt sem adnak érte."
Nyilván, aki anno 100 dollárért vette, az még a 3600-al is jól jár, de ezek az emberek pont a csúcson biztatták arra a befektetni vágyó embereket, hogy vegyenek. Nem tudom, volt-e itt olyan, aki valóban vett ennek hatására és bukott vele? Igazán érdekelne.
No igen, de ki tudja, mi az olcsó?
Emlékszem a nagy OTP zuhanásra, amikor 11 ezerről szédült le - több lépcsőben - 1.000 ft alá - na ott azért már lehetett tudni, hogy olcsó - el is kezdték piszkosul venni :-)
De azért 3.600-ról még mindig nagyot lehet esni...
"No igen, de ki tudja, mi az olcsó?"
Senki, csak a látnokok és a jósnők.
0.00000000000001-ről is nagyot lehet bukni. ha
0.000000000000001 re leesik róla akkor elvesztetted a 90%-át a pénzednek.
Az, hogy a fizetőeszközt önmagában is pénzkeresésre használják, az inkább káros, mint hasznos (elhiszem, hogy hasznos azoknak, akik nyerni akarnak rajta, ők nem is fognak ebből engedni). A nemzeti pénzek esetében ez így alakult, de a Bitcoin és a többi új "pénz" pont ezért nem lesz soha elterjedt fizetőeszköz, mindenhol elfogadott világpénz. Stabil árfolyam mellett, nem tipikusan pénzváltásból haszonszerzésre dizájnolt pénzből is lehet használható, elfogadott pénz (pl. Tether). Egyébként is megmaradna egy kis haszonszerzési mozgástér egy stabil árfolyamú világpénz kereskedésére is, mert azt a nemzeti pénzekkel fogják oda-vissza váltani azok, akik az árfolyam különbözetből akarnak hasznot. Amíg végképp dominánssá nem válik a világpénz és már csak az lesz. Ez az idő is el fog jönni, még ha 100, 200, vagy 500 év is kell hozzá.
Egy stabil, de mindenhol elfogadott világpénzre már pont azért fognak váltani az emberek, mert mindenhol elfogadott lesz és stabil. Ezeknél a tulajdonságoknál nagyobb ösztönző erő nincs és a nemzeti pénzek gyorsan elhalnak majd mellette.
8-as, érdekes a meglátásod, tetszik :-)
De van némi fenntartásom ez ügyben, mert elvileg az eurónak is ez lenne a célja (közös pénz) - mégsem lelkesedik mindenki egyformán érte (pl. angol font) Szerintem a németek is lehet, hogy gondolkodás nélkül állnának vissza a márkára, ha megkérdeznék őket :-) Erre utal az is, hogy még nagy mértékben van kint az embereknél német márka.
Kriptopénznél az a nagy különbség, hogy azt bárki kibocsájthatja, akár te is, és senki se kényszerít rá senkit a használatára. (Persze ettől állam is kibocsájthatja hivatalos pénzként, s akkor van kényszer)
Hogy világpénzé válik e, vagy sem az persze sokminden függvénye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!