Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlakivonatot meddig...

Bankszámlakivonatot meddig kell megőrizni?

Figyelt kérdés

Itthon tárolok egy csomó régi bakszámlakivonatot, mert régen havonta kaptam borítékban.

Ezeket ki lehet dobni akkor is, ha 5 évnél nem régebbi? Vagy meg kell tartani?

Mostmár láttam, hogy neten pdf formátumban is ki lehet kérni, az évi kivonatot.

Azóta nem küldi az OTP már borítékban, csak évente egyszer.


2019. aug. 30. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Semeddig se kell tárolni, ha nem akarod. Esetleg ha valahol kérik, pl hitel miatt, de az is max az utolsó 3 szokott lenni, évekig nem kell megőrizni.
2019. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Túl sok jelentősége nincs, ezért is kérdeztem, semmi fontos nincs rajta.

2019. aug. 30. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ...

Pl. én bankkártyával szoktam fizetni és ha bármely szolgáltatónak eszébe jutna, hogy ilyen-olyan tartozásom van, akkor csak az orra alá dugnámn a papír alapú bankszámla kivonatot, amelyen rajta van, mikor fizettem :-) De ugyanez igaz lehet a csoportos átutalásra is.


Úgy tudom, a PDF formátum lekérése nem minősül hivatalos számlának: hiteles másolatot pedig csak drága pénzen adnak (valami 600 ft darabja). Tudom, mert egyszer kellett volna, de szerencsére akkor nekem elég volt a nem hivatalos is - az meg ingyen volt :-)

2019. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem egyelőre nincsenek ilyen gondjaim, és már alapból sem küldik pár éve(Junior számlám van, és nem fizetek közüzemi, illetve különböző internet, stb. szolgáltatóknak).

Az 5 év meg az elévülés miatt fontos, mert akkor már nem követelhetnek semmit a szolgáltatók.

2019. aug. 30. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ok, akkor tényleg kidobhatod :-)
2019. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
én egyből kidobom :D
2019. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!