Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól értem, hogy lakáshitelnél...

Jól értem, hogy lakáshitelnél ha önerőként pénz/megtakarítás helyett pl. egy ingatlant vonok be önerőként, akkor az önerőként használt ingatlant afféle biztosítékként kezeli a bank és a teljes hitelösszeget megkapom?

Figyelt kérdés

Például: ha 10 millióért vennék egy lakást, a bank ugye csak 80%-ot tud biztosítani és ezért kell ugye 2 millió Ft önerő. Ha a 2 millió forintot pénz/megtakarítás formájában akarom beletenni önerőként a hitelbe, akkor ahhoz nekem a hitel felvételének pillanatában rendelkeznem kell a 2 millió forinttal és a bank így 8 millió Ft hitelt fog folyósítani tudni (ha minden feltételnek megfelelek).

Ha viszont nem rendelkezem a szükséges 2 millió forinttal, akkor jól értem, hogy van lehetőség arra, hogy pl. szülők/rokonok/akárki lakását vonom be a hitelbe önerőként, és akkor mind a 10 milliót folyósítják?

Itt ugye az lenne a probléma, hogy az önerő készpénzben és megtakarítás formájában sem áll rendelkezésemre, és úgy szeretném megoldani a dolgot, hogy az önerőt lehetőleg NE személyi kölcsönből kelljen megoldani (egy ilyen lehetőséget is felajánlottak, hogy az önerőt személyi kölcsönből is lehet rendezni, de annak eszméletlen magas a THM-e, ezért azt kihagynám ha ingatlant önerőként úgy lehet bevonni, ahogyan én azt sejtem).


2019. aug. 28. 12:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!