Diákhitelből befektetni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szabad felhasználású diákhitel kamata 2%. Ez változhat ugyan, de az elmúlt években jelentősen csökkent.

Megérné felvenni és befektetni valamibe? Néztem állampapírokat, az egyik fix kamatozású éves 4.95% hozam elvileg, 5 évre szól.

Tehát elvileg ha az elkövetkező 5 évben nem megy a diákhitel kamata 4.95% fölé, akkor nyertem rajta?

Van más buktató ebben azon kívül, hogy esetleg a diákhitel kamata drasztikusan emelkedik?

Évente 700.000 forintot lehet felvenni. Egy teljes évi diákhitel a fent említett állampapírba fektetve 5 év után 891.271 forint lenne, a 2%-os kamattal pedig 772.856 forintra duzzadna az adósság, így a végén megmaradna 114.814 forint.


Szóval itt az az egyetlen kockázat, hogy emelkedik a diákhitel kamata? Van még ezen kívül másik buktató is?


Kérdésem elméleti, hisz csak eszembe jutott, nem rohanok egyből felvenni a hitelt:)



2019. aug. 15. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

A józan ész egyik alaptétele, hogy hitelből nem fektetünk be. Persze Fideszországban sok ponton megdőlnek a józan ész határai ld a rengeteg befektetett babahitel. Ez van, ha elsősorban olyanok kapnak hitelt, akiknek amúgy nincs szükségük rá (a babaváró esetében csak olyanok, a diákhitelnél olyanok is).


A DHt amúgy félévente kapja az ember, a kamatát évente változtatják. Szóval egyszerre 350 ezer forintot tudnál befektetni, ami jelenleg jó üzletnek tűnik. Majd minden félév elején el tudod dönteni, hogy a következő összeget befekteted-e.


Ez gyakorlatilag egy fogadás arra, hogy a DH kamata a következő öt évben nem megy 4.95% fölé. Más szóval spekuláció. Szóval törvényi akadálya amúgy nincs, de én inkább Tippmixelnék havi 500 forintért, az legalább játék.

2019. aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Hitelből nem fektetünk be
2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

De, hitelből is befektetünk ha megéri, biztonságos.


Kérdező szerintem csináld, de inkább máp+ vegyél. Azt bármikor kiveheted 97,5% - on plusz fel gyűlt kamat.

Nem tudsz bukni vele, ha mindig figyeled az aktuális dh kamatokat.

Ha több lesz, mint az állampapir akkor egyből visszafizeted.

Még tranzakció költség sincs. Állampapir is, diakhitel is fizethető kártyával ingyen. Semmi egyéb extra díj sincs.

2019. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Mármint 99,75%-on veszik vissza plusz kamat. Épp a minap számoltam, hogy kb 25-30 napot bent van akkor már nem bukta kivenni.
2019. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én viszonylag sok embert ismerek aki hitelből fektetett be. Bár ott nem kötvénybe, részvénybe, állampapírba történő befektetésről volt szó, hanem mondjuk a vállalkozását indította el hitelből. Vagy egy nagyobb munka kivitelezéséhez kellett a hitel.

Tulajdonképpen az is befektet aki a diákhitelt a tanulmányai finanszírozására fordítja, mert remélhetőleg megfog térülni ha kap egy jobban fizető munkát.

A tanácsokat köszönöm, egyelőre gondolkodom a dolgon.

Tényleg jobb lenne egy olyan amiben viszonylag rövid idő után is hozzá lehet férni veszteség nélkül.

Ha esetleg valakinek van ötlete hasonlóan biztonságos befektetésről, tehát nem forex és hasonlók, azt szívesen meghallgatnám.

2019. aug. 15. 23:45
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Van némi fogalmi zavar a fejben, tanulhatnál kicsit pénzügyektől.
2019. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
*pénzügyekről
2019. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg jobb lenne egy olyan amiben viszonylag rövid idő után is hozzá lehet férni veszteség nélkül."


Írtam, hogy MÁP+ esetén kb 25 nap után már összességében nem tudsz bukni ha kiveszed.

2019. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A MÁP+ szimpatikus, ez a 25 nap pedig teljesen jó. Köszönöm, utána nézek!


6-os 73%-os válaszoló pedig ha érdemben nem tud segíteni akkor inkább ne is írjon.

2019. aug. 16. 18:01
 10/10 anonim válasza:
Én is éppen ezen gondolkoztam, végülis belevágtál?
2020. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!