Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire könnyen adja meg a...

Mennyire könnyen adja meg a hitelt a bank?

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok, 30 alatti. Már 2 éve folyamatosan dolgozom viszont 4 munkahelyem volt de úgy sikerült munkahelyet váltanom, hogy ha eljöttem valahol pénteken akkor következő héten hétfőn már kezdeni tudtam az új helyen. Fizetéseim mindig változóak voltak, most elég magas jelenleg a bérem viszont lehet váltanék nagyon kevés bérre (220br) és ami fontos, hogy határozott időre.

Ha jelenleg beadnám a mostani fizetésemet a banknak és elbírálnák közben meg lelépnék másik munkahelyre akkor ez mennyire befolyásolná a hitelemet? Nagyjából 1-1,5 milliót vennék fel minél rövidebb időre. ~220 bruttós fizetés mellett fel lehet venni havi 75k törlesztőrészletű 1,5-2 éves hitelt így?

A visszafizetéssel szerintem nem lenne probléma csak ami aggaszt, hogy a bank nagyon ragaszkodik, hogy azt a pénzt nézi ami munkabérből jön és nem azt amit pl. rátöltenék a számlára vagy átutalnék rá.


2019. aug. 4. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 220 ezer ft fizetés kb. nettó 150 ezer ft, aminek az 50 %-a a 75 ezres törlesztő - ezt biztosan nem fogja megadni a bank, mivel a maradék 75 ezer ft leginkább semmire sem elég - de lakhatásra, kajára, közlekedésre még 1 embernek sem.

A másik: határozott idejű szerződésre nem igazán szeretnek adni. Nem kizárt, de nagy reményeket nem fűznék hozzá.


Összességében lehet, hogy kapnál hitelt (bár én nem tartom valószínűnek), de nem ennyit és nem ilyen rövid időre.

2019. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb még most felvenni személyi kölcsön alapú hitelt? Ahol most cégnél vagyok a legmagasabb fizetésű kategóriába tartozom hitelezés szempontjából. Nem tudom mennyire gyorsan bírálják el a hiteleket de így kijátszhatom a rendszert, ha esetleg váltanék. A banknak gondolom csak annyi elég, hogy fizetve legyen minden hónapban az adott összeg és csókolom, békén hagynak.
2019. aug. 4. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
nekünk nettó 400-re, teljesen hitelmentesen sem adták meg, just saying
2019. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!