Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A nyáron voltam diák munkán(cimereztem). És most vettem észre, hogy júliusban kaptam egy e-mailt m, hogy kell adóbevallást készítenem. De hogyan? Mit? És hova kell küldenem? Ráadásul itt a határidő nem sokára és halvány lila hozom sincs. Tudnátok segíteni?

2019. máj. 18. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Hívd fel a céget ahol dolgoztál és kérd el az adóbevallásod tőlük. Ha nem csinálták meg, akkor kérdezd meg hogy bejelentettek-e ha igen akkor kérdj jövedelemigazolást. Ha nem jelentettek be, akkor nincs nyoma.

Ha megvan a jövedelemigazolásod, a környéken keress egy könyvelőt és kb. 5000 ft-ért megcsinálja neked

2019. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kitől kaptad az e-mailt?


Ha valaki szerzett az adóéven belül adóköteles bevételt/vagy jövedelmet, akkor a kifizetőnek vagy a jogviszony megszűnésekor, vagy az adóévet követő év január 31-ig ki kellett erről állítania egy igazolást a dolgozó részére és átadnia neki, vagy postáznia, ha már nem a dolgozója.


Kaptál ilyesmit?


Egyébként magánszemélynek (ez vagy Te is) a NAV megcsinálja a bevallását tervezet formájában. Akinek van ügyfélkapuja, az ott nézheti meg, akinek nincs, vagy nem akarja használni azt, az kérhette több módon, hogy a NAV postázza részére ki a tervezetet.


Tehát valószínűleg van a NAV-os rendszerben egy bevallás, ha hivatalosan dolgoztál, aminek a tartalmát nem ismered.


Én annyira nem paráznék, ha módod van hétfőn menj el egy ügyfélszolgálatra, de készülj fel lelkileg, hogy sokan ma ébrednek fel ezzel kapcsolatban, akárcsak Te és tömegnyomor lesz.


Ha van bármilyen hivatalos papírod arról, hogy mennyi jövedelemhez jutottál a címerezésből, akkor én tudok Neked segíteni azzal, hogy elkészítem a bevallásod. Ahhoz viszont az kell, hogy maximálisan megbízz bennem, mert másképp nem megy. Kellenek hozzá az adataid is, hiszen azt is fel kell tüntetni a bevallásban. Ha gondolod, segítek, de holnap már a beadási határidő van, tehát azt még ma meg kell lépni. :)


Írj privátban üzenetet, ha eldöntötted...

2019. máj. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!