Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kezdő Virtuális Asszisztenskén...

Kezdő Virtuális Asszisztensként adhatok számlát adószámos magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem bele a VA karrierem építgetésébe. Jelenleg az első megbízásaimat szerzem.

Ezért nem regisztráltattam még be magam egyéni vállalkozóként, azt majd csak akkor szeretném, ha lesz annyi állandó munkám, hogy fedezze havi KATA adót, és maradjon haszon is.

Addig viszont adószámos magánszemélyként szeretnék tevékenykedni (VA-knál általában alapvető követelmény, hogy számlaképes legyen).

Ez így szerintetek megfelelő? Van ennek valamilyen hátránya? Van esetleg itt olyan, aki ugyanígy kezdte a vállalkozását?

Minden segítséget köszönök :)



2019. ápr. 16. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kezdik így sajnos. Én nem igazán vagyok híve ennek az adószámos magánszemély dolognak, mivel ez nem erre való és elég veszélyes üzem, nagyon vékony a törvényben leírt feltételeknél a határ. Üzletszerű gazdasági tevékenységet nem szabad végezni adószámos magánszemélyként. Ha neked elvétve van 1-1 megrendelésed, akkor okés a dolog. Viszont te magad leírtad, hogy ezt üzletszerűen akarod csinálni, így véleményem szerint nem fér bele az adószámos magánszemély kategóriába.


De nemsokára jön majd a nagy okos és meg fogja mondani, hogy csináld bátran, mert ő is így csinálta és működik a dolog :) A te felelősséged, hogy hiszel-e neki vagy nem.


Viszont a törvény világosan fogalmaz.


Ha te meló mellett néha-néha elvállalsz ilyen melókat, akkor okés az adószámos magánszemély. Ha ebből akarsz megélni, akkor már nem jó, mint írtam nem lehet üzletszerűen, nyereségszerzés céljából végezni így a tevékenységed.


Jha, és nem csak kata adó van, bár tény, hogy előfordulhat, hogy neked az érné meg a legjobban.

2019. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Előbb-utóbb majd ebből szeretnék megélni, igen.

Viszont mivel most vágok bele ebbe az egészbe, ezért nincsenek még fix, hosszú távú munkáim. Persze jó lenne rögtön kezdőként ilyeneket kapni, de erre kevés az esély.


Egyelőre azzal is elégedett lennék, ha sikerül megszerezni néhány projekt szintű, időszakos munkát, amit aztán feltüntethetek majd referenciaként a későbbiekben.


Szóval csak addig csinálnám így, ameddig nincs rendes, folyamatos havi bevételem, mert félek attól, hogy lenne olyan hónap, amikor kevés a megbízás, akkor nemhogy bevételem nem lesz, de még mínuszba jövök ki, mivel az adót akkor is be kell fizetni.


Amint már kapok annyi megbízást, hogy folyamatosan van munkám, természetesen átmennék egyéni vállalkozónak.


Csak ideiglenesen, a kezdéshez lenne szükségem erre, amíg be nem indul a szekér.

2019. ápr. 16. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ez értem, de a törvény világosan fogalmaz. Üzletszerű – rendszeresen, nyereség- és vagyonszerzés céljából, saját gazdasági kockázatvállalás mellett folytatott – gazdasági tevékenységet egyéni vállalkozóként végezhetsz csak. Ez fekete-fehér, nincs vita, te ebbe a kategóriába tartozol. Az a navot nem érdekli, hogy csak azért csináltad így, mert nem akartál mínuszos lenni. Vállalkozás indításához kell kezdőtőke. És igenis előfordul az, hogy egy hónapnak több a költsége, mint a bevétele, de a kezdőtőkédnek ezt fedeznie kell, később majd visszajön ez.


Érdemes vállalkozóvá válásos pályázatokat nézni, van egy pár. Meg érdemes abba is belegondolni, hogy bel- vagy külföldi partnereknek dolgoznál. Az megbízási díjak összege sem mindegy, mert adószámos magánszemélynek ez generálhat tbj viszonyt. Cégnek vagy magánszemélyeknek dolgoznál? Cégnek számfejteni kell részedre, stb stb. Tapasztalatom szerint a cégek sem szeretik az adószámos magánszemélyeket, mert "sok a gond velük". Ami valahol igaz is :D


De a lényeg, amit írtam, hogy te ebben a formában nem lehetsz adószámos magánszemély.

2019. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves VA,

teljesen jól számolsz. A KATA kb. 3,5 millió HUF fölött éri meg. Ha gyereked van - és kapsz gyerekkedvezményt, akkor még magasabb összeg fölött. Ha van valahol egy állásod, amin papíron legalább 36 óra van, akkor alanyi mentes (hogy ne kelljen áfázni) egyéni vállalkozót javaslok. Ha azonban van valamilyen nyugdíjas (öregségi és nem rokkant) rokonod, akkor egy bt-ben ő lehet a beltag, neki max az eü szolgáltatási járulékot kell fizetni és a Bt, aminek Te csak a kültagja lennél számláz amennyit akar.

2019. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igaz, régi már a kérdésed, és lehet már tapasztalatot is szereztél, de lehet még jól jön a válaszom.

Több mint 10 éve kezdtem el a virtuális asszisztenciát, amikor még Magyarországon alig ismerték.Ráadásul főállásban a NAV-nál is dolgoztam 9 évig.

Semmi esetre sem szabad belevágni a virtuális asszisztenciába magánszemélyként, csak vállalkozóként. Az tény, hogy időbe telik, amíg kialakul az ügyfélköröd, és meg tudsz élni belőle, ezért főállás mellett váltsd ki az egyéni vállalkozóit. Úgy tudsz számlát adni, és csak akkor kell adózz, ha van bevételed is.

Találsz infót blogomon [link]

[link] De kapcsolódhatsz facebook csoportomhoz, oldalamhoz is, ahol rengeteg infót megosztok, kérdésekre is válaszolok.

2019. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!