Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiadom a garázsomat, számlával...

Kiadom a garázsomat, számlával, magánszemélyként magánszemélynek, hogy kell adózni?

Figyelt kérdés
Már egy lakást kiadok magánszemélyként számlával, ott a bérlő egy cég, úgy fizet, hogy levonja az adót és a csökkentett összeget utalja. Magánszemélynek magánszemélyként kiadva hogy kell adóznom? 16000 Ft/hóról van szó, gondolom a magánszemély elutalja nekem, utána nekem mit hova, hogyan kell utalni havonta?
2018. nov. 10. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel Te adod ki ezért szerintem Neked kéne befizetni az adót. Érdeklődj a Nav honlapján vagy ügyfélszolgálatán.


Szerintem a bérlő cég átvág Téged.

2018. nov. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bérlő cég nem vág át, törvényesen jár el.


A magánszemélytől kapott bevételedből az alapján kell meghatároznod az adóköteles jövedelmed, amilyen költségnyilatkozatot leadtál a "cégnek".

Egy adóéven belül nem variálhatsz költséglevonási módot. Ha a cég 10 %-os költséghányaddal számol, akkor a magánszemélytől kapott bevételből is azzal kell meghatározni a jövedelmed.


Most ugyanaz a feladatod a magánszeméllyel szemben, mint Veled szemben a cégnek.


Bevétel - kiadások (lehet 10 %-os költséghányados, vagy tételes (számlagyűjtögetős) módú)

Kettő különbözete az adóköteles jövedelem, ami után 15 % SZJA-t kell fizetni minden negyedévet követő hó 12-ig.

A céges résznél intézi a cég, a magánszemélyes résznél a Te dolgod.


Kötelező nyilvántartás:

10 %-os költséghányados esetén minimum bevételi nyilvántartás, tételes elszámolási mód esetén bevételi- és költségnyilvántartás. Negyedévente meghatározni belőle a fizetendő adóelőleget, év végén lezárni, és megcsinálni belőle az adóbevallást, majd rendezni az év közben levont/magad által megfizetett adóelőlegek és a véglegesen meghatározott adó közötti különbözetet.


Dióhéjban ennyi.

2018. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!