Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan bérbeadásnál 2019-től...

Ingatlan bérbeadásnál 2019-től a közös költség rezsinek számít? Bővebben alább.

Figyelt kérdés

Ugye ez van a törvényben:


"2019. január elsejétől az a változás, hogy amennyiben az ingatlan-bérbeadási tevékenységet folytató magánszemélyek az ingatlannal összefüggő rezsiköltségeket (például víz, gáz) továbbhárítják a bérbevevőre, akkor ez az összeg nem lesz része a bevételnek. Ez az összeg nem jelent a magánszemély esetében tényleges bevételt, mivel azokat az adott szolgáltató részére kell megfizetni [17. § (3a) bekezdés]."


Na most a közös költség bevételnek számít ha nekem fizeti ki a bérlő, és én adom postára? Vagy csak a víz, gáz, áramra vonatkozik az új rendelet?



2018. dec. 26. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem arra is vonatkozik.
2018. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Közös költséget nem jó ötlet átíratni a bérlő nevére mivel azért egyetemlegesen az ingatlan tulajdonosai felelnek így nem fizetés esetén a tulajtól hajtják be.

A bérleti díjba beépítve bevételként jelentkezik ami tételesen csökkenthető a költségek között, vagy 10% átalányba, ha minden más át van íratva.

2018. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs átíratva és nincs beépítve a bérleti díjban! Ha be lenne építve, akkor adózhatnék az után is!


A bérleti szerződés szerint a bérlő fizeti mint az egyéb közüzemi díjakat, csak a bérleti díjon felül nekem utalja, amit én adok postára. Ez évig költségként le is írhattam mert bevételnek számít. De értelmezd már a kérdést utolsó!


Első, köszönöm a választ!

2018. dec. 26. 20:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért csűrik-csavarják ezeket, mert én nem látok változást benne.


Ha megkaptad a rezsi összegét és Te fizeted be a szolgáltatónak, akkor a rezsi bevételed, a szolgáltatónak megfizetett összeg pedig kiadásod.


Ha 2019-től a megkapott rezsi összege nem lesz a bevétel része, akkor a szolgáltatónak megfizetett összeget sem írhatod le a bevétellel szemben költségként szerintem. Továbbhárítás alatt nem tudom, hogy mit ért a rendelkezés. Mert nem mindegy. Átíratom a szolgáltatást a bérbe vevőre?

Nem lesz bevétel, de kiadásként elszámolhatom? Azért itt lenne mit pontosítani ezen. Fogadjunk, hogy mindenki másképp fogja értelmezni.

Imádjuk a jogalkotókat, mint mindig... :)

2018. dec. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Ha be lenne építve, akkor adózhatnék az után is".


Épp előbb írtad le, hogy ugyanaz volt, mint amit az átírással tudnál megtenni, csak épp ott kisebb rizikóval, hogy a nevedre felhalmozzák a közüzemi szolgáltatást is.


Adózni a bevétel-kiadás közti részből adózol, nem a bevétel után szimplán. Mindkét esetben leírható marad költségként a közös költség.


De amíg most a rezsit is bevételnek tünteted fel, majd levonod költségként, ugyanott vagy, és ugyanannyit adózol mintha csak a közös költséggel növelt bérleti díjból levonnád a közös költséget és csak a nettó bérleti díjad marad, ami után adózni kell.


Te esetedben most van a bérleti díj, ehhez jön bevételként minden közüzem, majd költségként leírod az összes rezsit és marad a bérleti díj, ami után adózol.


Jövő évtől, meg lesz az, hogy szimplán a bérleti díj után adózol, mivel költségként nem fogod tudni elszámolni a bevétel terhére a rezsit, mivel azt egyfelől megtéríti a bérlőd, másfelől meg nem a Te bevételedet növeli, hanem a szolgáltatóét.


Mindegyikkel ugyanannyi lesz az adóalapod ( a bérleti díj ).

2018. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Jövő évtől, meg lesz az, hogy szimplán a bérleti díj után adózol, mivel költségként nem fogod tudni elszámolni a bevétel terhére a rezsit, mivel azt egyfelől megtéríti a bérlőd, másfelől meg nem a Te bevételedet növeli, hanem a szolgáltatóét."


Ennyi a lényeg! A kérdés; a közös költség is rezsinek számít-e az új rendelet szerint mint az áram, víz, gáz, vagy sem?

2018. dec. 27. 10:00
 7/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a cikk folalkozik a közös költséggel is.

2018. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a cikk foglalkozik a közös költséggel is.

2018. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elnézést a kétszeri elküldésért.
2018. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ellentétben az adószakértő válaszával én a közös költségből csak a felújítási tartalékot kezelném másként.
2018. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!