Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav miert nem nez a vendegla...

A nav miert nem nez a vendeglatós vallalkozók "körmére" mert az orszagban a munkasokat mindenhol napi12-17oraban dolgoztatjak csak 2 orara jelentik be; hetvegi-unnepnapi-túlóra pótlék nélkül dolgoznak + a fizu a bérminimum alatt van?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 14:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ex vendeglatos vagyok. Tobbet nem dolgozok ilyen kizsakmanyolo helyeken es szomoru hogy a munkasok erdekeit senki sem védi.


Akinek van egy kicsi esze nem marad ilyen helyeken.

Igy magyarorszagrol lassan elmennek az emberek akikben van egy kis plusz.


A hires neves nav csak a kis vallalkozokat cseszteti akik probalnak legalabb kezdeni valamit, ahelyett hogy a munkasok erdekeit védné pl. a vendeglatósokét.


Persze konnyebb csukott szemmel jarni hogy a kizsákmányolo tovabb lophasson, es nem segiteni a munkast akiket meglopnak ugy hogy 16-17ora illegalis dolgoztatasnal csak 2ORÁRA van bejelentve!!!! Es nem csak egy helyen hanem egy egész varosban.


Legkonnyebb:szemethunyni mert ugyis csak "kisemberekről" van szó nemde?

2018. jan. 15. 14:30
 12/17 anonim ***** válasza:

Azóta sem tudom, hogy miért emlegeted mindig a NAV-ot. Ő nem munkaügyi hatóság.

Ami a gondod, az munkajogi vonal, a Munka törvénykönyve szabályozza, tehát munkaügyi hatóság az illetékes, nem pedig a NAV.

2018. jan. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell a cégnél dolgoznod azért, hogy bejelentést tegyél az illetékes szervnél. Bárki, bármelyik céggel kapcsolatban megteheti ezt, ha tudomására jut a szabálytalanság.
2018. jan. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen. Berogzulten gondoltam hogy a nav.

Akkor siman a munkaugyi biróság? Azt hol találni?

2018. jan. 16. 12:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Vagyis munkaugyi hatóság- az csak a megyeszékhelyen található?
2018. jan. 16. 12:59
 16/17 anonim ***** válasza:
Munkaügyi hatóság a kormányhivatalokban van. Mindegyikben.
2018. jan. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nyugodtan lehet menni a NAV hoz is. ugyanis a csalás magában hordozza azt is, hogy sokkal kevesebbet fizetnek be az államnak a kasszába, mint amit kéne!


Felháborítóak az ilyen mityi-mutyi cégek. Én megkeresek bruttó 400-at, levonnak belőle 120 at, plusz a munkáltatóm is befizet utánam még vagy 100 ezret, ezek a szarrháziak meg szétlopják az országot.


Aztán ha orvosra kell várni az SZTK-ban, akkor az adócsaló vállalkozó ugyan annyi időre kerül be (aki letud mindent havi 50ezerből) mint én, akinek csak az EÜ hozzájárulása 25-28ezer Ft, mert persze a túlórapénzt is rendesen lelopja az állam.

2018. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!