Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltató számára jár...

A munkáltató számára jár adókedvezmény, ha egy olyan embert vesz fel, akinek a végzettsége az adott munkakörhöz passzol?

Figyelt kérdés
Azaz olyan munkakörben dolgozna az alkalmazott, amilyen végzettsége van (a munkakör is ezt követeli meg). Ekkor jár adókedvezmény vagy bármilyen más kedvezmény a munkáltatónak?
2017. nov. 22. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Amit te írsz annak semmi köze nincsen a kedvezménykehez. A nyugdíjasok, diákok, fogyatékosok, munkanélküliek után jár.
2017. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor miért ragaszkodnak a munkáltatók (többségében), hogy olyat alkalmazzanak, akinek van hivatalos oklevele, az adott szakmáról? - gyakran még a valós szakmai tudást is háttérbe szorítva-.
2017. nov. 22. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert nagyobb esély van rá, hogy egy okleveles szakács tud főzni, mint Kovács Feri, ex kőműves.
2017. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert egy adott munkát nagy valószínüséggel az végez jól, aki tudja is azt, azaz képes volt megszerezni a szükséges végzettséget.


Nem hiszem, hogy te szivesen müttetnéd amgad egy olyan valakivel, aki ugyan nem orvos, de - szerinte - tud müteni!


De a kérdésedben is benne van: a munkakör MEGKÖVETELI az adott végzettséget, és azt csak megfelelö bizonyítvannyal lehet igazolni!

2017. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még az érdekelne, hogy mi alapján és ki dönti el, hogy mely munkakörök vannak kötelezően végzettséghez kötve és melyek nem? Törvény írna elő? A munkáltató határozza meg? Lehetséges olyan, hogy valaki törvényellenesen dolgozik egy munkakörben, mert nincs hozzá megfelelő papírja, amit előír a munkakör?(amennyiben törvény határozná meg)

2017. nov. 22. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lejelentik, milyen FEOR kódon, hol és ki dolgozik, le kell jelenteni a végzettséget igazoló dokumentum (értsd? diploma pl.) sorszámát és a kiállító intézmény nevét. Úgy nehezen lehetsz pl. Fizikusként bejelentve 8 általánossal.
2017. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Vannak munkakörök, amelyekre a legalacsonyabb végzettséget jogszabály írja elő.


Például gazdasági társaságnál a főkönyvelőnek legalább mérlegképes könyvelői végzettséggel kell rendelkeznie.


Ha jogszabály nem ír elő végzettséget, akkor a munkáltató dönti el, hogy alapvetően milyen végzettséggel rendelkezőt alkalmaz arra a munkakörre.


Azért létezik, hogy bizonyos munkahelyeken, még a takarítónőnek is legalább érettségivel kell rendelkeznie, míg máshol nem.


Van olyan, ahol például számviteli területen dolgozhat olyan is, akinek "csak" érettségije van, míg máshol megkövetelik hozzá legalább a közgazdasági végzettséget.


Logikus, hogy kőműves munkakörbe szakácsot nem alkalmazhatsz, hiába tud vakolni. A szakács végzettségű maximum a kőműves mellett segédkezhet, mint segédmunkás.


Jó pár éve - már nem emlékszem rá, hogy mikor - a munkáltatóknak meg kellett határozniuk a különböző munkakörök betöltéséhez szükséges legalacsonyabb iskolai végzettséget. Ha jogszabályi rendelkezés volt hozzá, akkor az volt a mérvadó, ha nem, akkor a munkáltató dönthette el. Ezt a belső szabályzatokban le kellett fektetni és a dolgozókkal is közölni kellett a munkakörükre előírt legalacsonyabb iskolai végzettségüket.


Mivel régen nem igazán ragaszkodtunk a papírokhoz (tehát festőnek akár 8 általánossal rendelkezőt is besoroltunk, ha felismerte az ecsetet), ezért sok helyen beindultak az "átsorolások" az új szabályozásnak megfelelően.


A magánfoglalkoztatásban most sem szokatlan, hogy olyan embereket alkalmaznak például hegesztőnek, akinek még csak hasonló végzettsége sincs papíron, de tud hegeszteni. Sokan azért teszik (szabállyal szembe mennek), mert szebb és jobb munkát végez az, akinek nincs róla papírja, mint az, akinek van. És a termeléshez, a piacon maradáshoz ez a lényeg! Ennek érdekében aztán felvállalják, mivel a "papír mindent elbír". :)

2017. nov. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondok egy egyszerű példát: bolti eladó, a munkakörhöz a munkáltató nem kér, bolti eladó okj-s végzettséget, mégis létezik még ez a képzés? Van értelme a képzésnek? Mert, nem kivételes esetekben látom, hogy nem kérnek hozzá csak max elérettségit, tömegével vannak hasonló álláshirdetések. Ezt nem szabályozza törvény? Ezek szerint nem.
2017. nov. 23. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem. Ha szabályozná, akkor a munkáltatót már rég megbírságolta volna a munkaügyi hatóság.
2017. nov. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert adott esetben az üzletvezetö azt veszi fel, aki képzett, ugyanis az utcáról beszédelgö valaki hiába tudna dolgozni, ha fogalma sincs arról, hogy mit és hogy kellene - aki meg ezt tanulta, annak igen.

A betanításra ezért nem kell idöt szánni, nem kell valakinek mellettte lenni, hogy ne csináljon tudatalanságból hülyeséget - és ezért megéri nekik a szakképzett embert alkalmazni

2017. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!