Mi a teendő, ha a munkáltató nem vette igénybe a leadtott családi adókedvezmény nyilatkozatot?
Vissza kell fizetni a többletként kapott jövedelmet. A 12 % különadót MEG NE FIZESD, ha a leadott, munkáltató által leigazolt nyilatkozatod saját példányával tudod igazolni, hogy Te pontosan az ellenkezőjéről nyilatkoztál!
Ilyenkor a munkáltatóé a felelősség, majd őt cseszegetik, ha kibukik a dolog.
Nem győzőm ezerszer elmondani: HA VALAKI NEM AKAR VALAMILYEN KEDVEZMÉNYT IGÉNYBE VENNI, AKKOR AZZAL KAPCSOLATBAN SEMMILYEN NYOMTATVÁNYT NE TÖLTSÖN KI, ÉS ADJON LE SEHOVA, még áthúzva, lenullázva, félig kitöltve, stb. SEM!!!!!!
Annyi galiba volt már ebből. Konkrétan a munkáltatók el sem olvassák, csak ránéznek az első sorra, és kezdenek vele valamit.
A másik: Csak feltűnt, hogy több jövedelmet viszel haza havonta, mint "szoktál". Ha nem, akkor nagyon sajnállak, mert a saját dolgodat sem tartod számon. Ha megtetted volna, akkor még időben orvosolni lehetett volna a tévedést.
Erről ennyit...
"Nem győzőm ezerszer elmondani: HA VALAKI NEM AKAR VALAMILYEN KEDVEZMÉNYT IGÉNYBE VENNI, AKKOR AZZAL KAPCSOLATBAN SEMMILYEN NYOMTATVÁNYT NE TÖLTSÖN KI, ÉS ADJON LE SEHOVA, még áthúzva, lenullázva, félig kitöltve, stb. SEM!!!!!! "
Te szegény! pont egy olyan nyomtatványt adott le, hogy nem kér semmi kedvezményt!
Azt meg nem hiszem el, hogy a kérdező a bérpapírján egy éven keresztül nem vette észre a családi kedvezményt! :-)
Részletfizetést mindenképpen megadják!
Kedves Segítő!
Köszönöm a hasznos infokat! Sajnos én is úgy gondolom, hogy mindenképpen fizetni kell! Ugyanakkor az útmutatóban az szerepel, hogy csak 150.000.- Ft-ig lehet részletfizetést kérni. Ez pedig ennél azért több:( Nem tudom, hogy ebben az esetben is lehet-e kérni a részletfizetést.
Hogy miért nem vette észre a többlet bért? Részben azért, mert nem kaptam minden hónapban bérjegyzéket, illetve ha kaptam akkor nem figyeltem a rajta lévő kedvezményt.
A 12 %-ot biztosan nem kell kifizetni? Az út mutató nem erről ír.
Nem a NAV-on múlik!
Nem kell megfizetned, ha tudod bizonyítani, hogy nem kérted év közben a kedvezményt.
Te tudod azzal a nyilatkozattal, amit leadtál a munkáltatónak, miszerint nem kéred!!!
A 12 % különbözeti bírságot akkor kell megfizetni, ha olyan nyilatkozatot tettél, vagy nem tettél meg, amiből kifolyólag év végére 10 ezer forintot meghaladó adókülönbözeted keletkezett.
Adónyilatkozatot nem csak családi kedvezménnyel kapcsolatban lehet megtenni, hanem akár egy költségnyilatkozat, stb., ami befolyásolja az év közben levonandó adóelőleg összegét.
Tavaly előtt ugyanilyen ügyem volt. Ott a hölgy, annak ellenére, hogy mondtuk neki, nem kell nyilatkozatot adnia sehova, ha nem ő kéri a családi kedvezményt. Erre leadta "nullásan", mire az egészségbiztosítási pénztár a GYED-ével kapcsolatban megadta neki havonta a kedvezményt, no meg a munkáltató a férjnek is.
Több, mint 100 ezret vissza kellett fizetnie, de a különbözeti bírságot nem, mivel nála volt az OEP által leigazolt "nemleges" nyilatkozat.
Érdekes, hogy neki sem tűnt fel, többet kapott havonta...:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!