Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet hogy 50 ezer Ft...

Hogy lehet hogy 50 ezer Ft adót vissza kell fizetnem az APEH-nak? Igényeltem adójóváírást, amit havonta meg is kaptam, de hogy jöhetek ki ekkora mínuszba?

Figyelt kérdés
2009.adóévben kértem adójóváírást: 4 órás állásom volt 5 hónapig ami bruttó 100000 Ft-ot fizetett nettó fizetésem adójóváírással együtt 76340 Ft volt. Jelenleg nincs bejelentett állásom (mivel egyetemista vagyok, az az 5 hónap munkaviszony is azért volt mert nagyon kellett a pénz a suli mellett).
2010. máj. 15. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki csinálta az adóbevallásodat? Nem lehet, hogy elgépelt valamit, vagy ahol az 5 hónapot kell feltüntetni, ott 12 hónapot tüntetett fel?


Legjobb lenne egy könyvelőnek megmutatni, vagy ha bemész az apeh ügyfélszolgálatra, ott is megcsinálják neked.

2010. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az APEH honlapjáról letöltöd a az ÁNYK keretprogramot, azután a 0953-as nyomtatványt és akitöltési útmutatóját.

Beírod az 1-es sorba a bruttó munkabéred. Beírod az egyetemtől kapott igazolás alapján a megfelelő sorba az egyetemtől kapott összeget; az adójóváírásra jogosító hónapokhoz az 5-öt, a kifizető által levont adóelőleghez a ténylegesen levont adóelőleget (a munkáltatói igazolásból) és a program kiszámolja a fizetendő/visszatérítendő adód.

Ha több hónapot írt volna be, aki számolta neked, akkor még visszatérítendő adód lenne, nem befizetendő, mivel több kedvezményt kapnál.

Ha nem boldogulsz, írd meg a pontos összegeket (akár priviben is) és kiszámolom neked.

2010. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!