Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogutódlás esetén a jogelőd...

Jogutódlás esetén a jogelőd cégtől ki kell léptetni a munkavállalót közös megegyezéssel?

Figyelt kérdés

Táppénzen lévő kismama vagyok és a cég alá akarja velem irattatni a "közös megegyezéssel" kilépőpapírjaimat, mert jogutódlással átkerültem egy másik cégbe.

Egy másik papíron meg az van, hogy a törvényeknek megfelelően megtörtént a jogutód cégbe a bejelentésem és nem változik a munkaszerződésem.

Valóban alá kell írni a kilépőpapírjaimat? Ezzel nem veszítem el a munkahelyemet, a benmaradt szabadságomat és végkielégítés esetén az ott töltött évemet?


2008. okt. 11. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Isten ments!!!

Alá ne írd!!!

Ez csak egy trükk a részükről!!!

Így elveszítenéd az eddig ledolgozott munkaidődet!

A jogutódlásnak PONT az a lényege, hogy az egyik cégtől lépsz ÁT a másikhoz. Vagy semmit nem kell aláírnod - vagy az ÁTLÉPŐ papírt kell átírnod, ahol még az is rajta van, hogy jogutódlás, és FOLYAMATOS munkaviszony!!!

2008. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na figyelj, máris hülyeséget írt az előttem levő.


Itt írod, hogy aláíratták a közöst, de a másikon ott van, hogy minden változatlan.


Jól nézd meg a papírt kedves kérdező, nem írok hülyeséget, mert munkaügyes vagyok és ráadásul már két éve végigcsináltam egy ilyen jogutódlást. Az összes kilépő papírt ki kell adni, nagyon is jól csinálták, mert a következő cég, csak így tudja a táppénzt, szabit, stb számfejteni. Az éveid, a szabadságaid és minden más változatlan, ne aggódj. Törvénybe ütközőt nem is nagyon tudnak csinálni, mert a felszámolóbiztos is rajtuk tartja a szemét, nyugi. Írd alá! Üdv!

2008. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért vagyok ennyire bizonytalan, mert a kilépő papírokon sehol sem szerepel az, hogy "jogutódlás miatt kiállítva" - csak simán, hogy közös megegyezés. (még nem írtam alá)

Ez lenne az egyetlen lehetőségük, ha meg akarnak tőlem szabadulni a terhességem alatt.



A tájékoztató levélen pedig nem szerepelnek a konkrét adataim (anyja neve, adószám, lakcím....., csak megszólításként a nevem).

A részükről még bélyeg sincs rányomva.


A szabadságról sehol sem esik szó, se megváltásról, sem átvitelről.


Szóval ezek figyelembevételével mi a teendőm?


Mégegyszer köszönöm

2008. okt. 11. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

A 'tájékoztató levél' Az SEMMI!!!!!

Egy SZERZŐDÉS kell, a jogutódlásról - céges pecséttel, alárásokkal.

Még arra is figyelj, hogy a dátuma későbbi legyen, mint a közös megegyezésé, vagy legyen benne szó a közös megegyezésről, és arról, hogy átvesznek utána.

És továbbra is azt mondom, hogy ilyen 'közös megegyezés' NEM KELLENE. A cég mindenestül vesz át. Minden tartozásoddal együtt, pl. - azokat sem kell most hirtelen kifizetni. Az előfordulhat, hogy szerződést kell pl. újítani velük - de mindig figyelj, hogy legyen ott a FOLYAMATOS munkaviszony és a JOGUTÓDLÁS MINDEGYIKEN. A céges pecsét és aláírás mellett!

És nem feltétlenül kell leszámolnod sem! Esetleg egy leltár, hogy most éppen mi van nálad.

2008. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha a jogutódlás szó nem szerepel, gáz.Mond meg nekik, hogy pecsételjék le és hitelesítsék normálisan. Külön nem kell beleírni, hogy jogutódlás esetén a szabid és a többi dolog "utódlódik", elég a JOGUTÓDLÁS szó. Beszélj egy ügyvéddel az a legjobb. Sajnos nem látjuk a papírokat és így igazán 100%-os tanácsot sem tudunk adni.
2008. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!