Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kamu munkaviszony büntetendő?

Kamu munkaviszony büntetendő?

Figyelt kérdés

Érdekes történetet hallottam, ebben kérném a véleményeteket.

Tegyük fel, hogy van egy ismerős vállakozó, akinek jól megy a szekér. Van neki egy nagyon régi gyerekkori barátja, aki nem talál munkát. A vállalkozó alkalmazza a barátját minimálbérért, hogy segítsen rajta, rendben legyenek a TB-je, nyugdíja, minden, de az illető nem végez semmilyen tényleges tevékenységet.

Papíron adminisztratív tevékenységet végez a saját lakásában (de ezt nem nagyon tudnák bizonyítani), mint a munkavégzés kijelölt helyén, és töltögeti a kamu jelenléti íveket.


Ha kap a vállakozó egy ellenőrzést, akkor a NAV vagy más hatóság beleköthet-e abba, hogy az alkalmazott nem végez semmilyen tényleges tevékenységet? Ha igen, akkor milyen büntetésre számíthat emiatt a vállakozó? Pénzbüntetés, vagy valami súlyosabb csalás kategória lenne?


Logikusan gondolkozva ez a helyzet az államnak igazából nagyon jó, mert fizetik a járulékokat, stb, gyarapodik az államkassza, eggyel kevesebb munaknélküli van. De a mai világban nem lehet tudni sose lehet tudni... Ti mit gondoltok?



2017. febr. 13. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kötetlenné kell tenni a koma munkaidejét, és akkor még jelenléti íveket sem kell töltögetnie.


Amúgy nem büntetendő.

2017. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Nyugdíja úgyse lesz (senkinek) csak fizeti a 72676 forintot a havi kötelező 7150 forintos TB helyett. :)
2017. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetik, sőt, nem is kéne neki kamu munkakört írni, teljesen szabályos az is, ha alkalmazásban áll de nincs feladata.


De ez krvra értelmetlen, a tbt lehet külön is fizetni és adhatna a vállalkozó a havernak pénzt ajándékba is, akkor nem kéne a sok járulékot fizetni....

2017. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy a nyugdíjjárulékot fizethetné maga után is önkéntesen, szóval lényegtelen hogy úgy vagy így fizeti be.
2017. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ez megnyugtatóan hangzik.


Annyira nem értelmetlen egy ilyen felállás, már csak az egészségbiztosítás miatt sem. A tavaly életbe lépett szabályok alapján ha valaki 2016. aug. 1. után köt megállappodást a NAV-nál és kezdi el maga után fizetni a TB járulékokat, akkor 24 hónapos türelmi ideig csak sürgősségi ellátásra lesz jogosult, utána pedig sárga státuszú lesz a TAJ kártyája, ami korlátozott jogviszonyt jelent. Szóval nagyon nem mindegy, hogy emberünknek teljes jogú egészségbiztosítása van, vagy csak valami erősen limitált.

2017. febr. 13. 18:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"A tavaly életbe lépett szabályok alapján ha valaki 2016. aug. 1. után köt megállappodást a NAV-nál és kezdi el maga után fizetni a TB járulékokat, akkor 24 hónapos türelmi ideig csak sürgősségi ellátásra lesz jogosult, utána pedig sárga státuszú lesz a TAJ kártyája, ami korlátozott jogviszonyt jelent."


Erről a változásról tudnál egy hiteles forrást linkelni? A nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapján egy szó sincs erről, pedig az 2016.augusztus 19-én frissült.


[link]


Ezt a mondatot ajánlanám ott figyelmedbe:


"Mely egészségügyi ellátások vehetők igénybe e járulék megfizetésével?


Az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetők jogosultságot szereznek az egészségbiztosítás egészségügyi szolgáltatásai teljes körére."


Ez alapján, hacsak nem akar hitelt felvenni a gyerekkori barát, teljesen feleslegesen tartat fenn a vállalkozóval névleges munkaviszonyt.

2017. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sárga lámpa a külföldiekre vonatkozik nem a magyarokra.
2017. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

# 5


ilyen nincs

2017. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne igaz? Akkor ezeken az oldalakon hazudnak a témában? Itt egyértelműen le van írva az új szabály!


[link]


[link]

2017. febr. 14. 01:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te valamit félreértesz. Itt azokról a személyekről van szó, akik megállapodás alapján szereznek jogosultságot az egészségügyi szolgáltatásra.


"Ki köthet megállapodást az egészségügyi ellátása biztosítására?


Azok a személyek, akik nem minősülnek biztosítottnak, illetve egészségügyi szolgáltatásra egyéb jogcímen sem jogosultak, megállapodást köthetnek a saját, valamint a velük együtt élő gyermekük egészségügyi szolgáltatásának biztosítására."


[link]


Aki egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett (mint a vállalkozó barátja lenne a kamu munkaviszony nélkül), egyéb jogcímen egészségügyi szolgáltatásra jogosultnak minősül.


[link]

2017. febr. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!