Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van adószámom rajzoláshoz,...

DakotaDamon kérdése:

Van adószámom rajzoláshoz, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nyár végén kiváltottam magamnak adószámot, hogy eladhassam a rajzaimat, de azóta nem rajzoltam a suli miatt. Ha az adóbevallásig nem is adok el, akkor mi a teendő? Nem kell bevallanom semmit? (A kiadásokról a számlákat gyűjtöttem.)

Illetve ha majd már lesz bevételem, akkor abból elég bevalláskor befizetnem, nekem azt mondták a NAV-nál, ha a profitom negyedévente nincs 300e Ft, de itt pár kérdésnél azt olvastam, muszáj negyedévente fizetnem, és nem csak SZJA-t, hanem EHO-t is. Az EHO-t nekem nem mondták - mert még tanuló vagyok?

Még egy kérdés: ha pl. etsy-n szeretnék árulni, akkor amellett, amit ők levonnak, az ottani bevételemből is ugyanúgy le kell adóznom - elküldöm a nyugtát a képpel, és leadózom? A postaköltségből is?



2017. jan. 31. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Etsy-hez nem értek (azt sem tudom mi az), ezért ahhoz nem szólnék hozzá.


Ha van engedélyed rajzolásra (adószám kiváltásával kaptad meg), és nem lesz belőle bevételed (mert nem rajzolsz, vagy nem tudtál értékesíteni egyet sem), akkor nem lesz adóköteles jövedelmed ebből, tehát nincs mit bevallani. Ez nem egyéni vállalkozás, amelyről akkor is kell bevallást készíteni, ha nincs miről.

Te magánszemély vagy most is, akinek van engedélye rajzolni és azt értékesíteni.


"Mindenki" fizet adóelőleget, aki jövedelmet szerez. Adószámos magánszemélyekre az vonatkozik, hogy negyedévet követő hó 12-ig kell ezt meghatározni, és megfizetni az adóelőleget, valamint az EHO-t. Ha nincs mit fizetni (mert nem volt bevétel, amiből jövedelmet lehetne számolni), akkor nem is kell fizetni.


A NAV ilyet biztosan nem mond, maximum valamit félreértettél.

Adóelőleget addig nem kell fizetned, amíg annak - "év elejétől" göngyölített - összege a 10 ezer forintot nem haladja meg. Ha a 3. negyedévben viszont már meghaladja, akkor a harmadik negyedévet követő hó 12-ig kell megfizetned a teljes összeget adóelőlegként.

2017. febr. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, de elsőnek én is köszönöm a választ, ez engem is érdekelt már egy ideje és ez nagy segítség volt.
2017. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egy példa, ingatlan bérbeadása magánszemélyként

Az is ugyanaz a kategória, amibe Te vagy, csak itt adószám igénylése nem kötelező.


Ingatlan ki tudja adni bérbeadó január 28-tól május 16-ig. Van bevétele 2 negyedéven át, amiből adóköteles jövedelmet tud számolni. Tehát megfizeti a 01-02-03. hónapra eső előleget április 12-ig, majd megfizeti a 04-05. hónapra eső előleget július 12-ig.

Október 09-től tudja ismét bérbeadni a lakást, addig senki nem veszi ki. Tehát nincs bevétele a III. negyedévben, így október 12-én nincs mit befizetnie adóelőlegként. Az 10-11-12. hónapban megszerzett bevétel után pedig a következő év január 12-ig kell fizetni előleget.


Következő év május 20-ig elkészíti a bevallását, kiszámolja a végleges adó összegét, amelyet összevet az év közben befizetett adóelőlegek összegével, és a különbözetet valamilyen módon rendezi, ha lesz egyáltalán. Vagy befizet, vagy visszaigényel, vagy egyiket sem. :)

2017. febr. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!