Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amikor bankkivonatot kell...

Amikor bankkivonatot kell könyvelni, honnan tudom, hogy egy tételt vevőre, szállítóra vagy főkönyvre kell könyvelni?

Figyelt kérdés
Nem értek a számvitelhez, köszönöm a segítő válaszokat.
2017. jan. 29. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

gondold végig...

ha kiegyenlítesz egy szállító számlát, az a bankban terhesléként jelenik meg (kivéve, ha visszautalnak).

HA egy vevőd fizet, az a kivonaton jóváírásként jelenik meg.

Nem tudom, milyen progit használsz, nekem a vevő-szállító mellett csak egy egyéb lehetőségem van (winkontnet), ide megy minden, ami nem vevő-szállító (adók, járulékok, forgalmi jutalék, bankktg, stb)

2017. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen köszi a válaszod, pont akartam írni a kérdésem után egy választ, hogy ha bevétel akkor valószínűleg az vevői oldal a kiadás pedig szállítói, a bankköltség, átvezetés stb, pedig csak főkönyvi lehet.
2017. jan. 29. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

A banki szolgáltatás is ugyanolyan szolgáltatás mintha egy fuvaros céggel szállítattál volna valamit. Számlavezetés, kivonatok, jutalék ugyanolyan költség.

T 5 bankköltség

K 38 bank

2017. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3, csak a kérdés nem ez volt...
2017. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2017. jan. 29. 11:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!