Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számvitel! Mi a különbség az...

Számvitel! Mi a különbség az eladási ár és a beszerzési ár között? Illetve hogyan kell lekönyvelni? (Konkrét példa a leírásban!

Figyelt kérdés

1) Áru eladás eladási áron

2) Áru eladás beszerzési áron


Szerintem:

1) T3 Vevő K2 Készlet (Áru) xy FT

2) T3 Vevő K5 ELÁBÉ xy FT


ez így jó?


Illetve még egy kérdés, hogy ha úgy szerepel az esemény, hogy MÁR ELADOTT ÁRU ELADÁSI/BESZERZÉSI ÁRON, akkor igaz ez már nem vevői követelés lesz hanem Értékesítés nettó árbevétele?



#könyvelés #számvitel #könyvvetetés
2016. nov. 24. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Várj egy kicsit, szívesen megcsinálom a házid, csak előbb megvacsorázok...
2016. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TamásTóth ***** válasza:

Ha jól értem a kérdésed, akkor egy értékesítésről van szó?

Ha így van akkor teljesen mindegy mennyiért adod el a terméked a könyvelés igy néz ki (az áfától eltekintek):


T3 vevő K9 ÉNÁ (darab*eladási ár, amennyiért a vevő megvette darabját)

T8 ELÁBÉ K2 Árú (darab* bekerülési érték/beszerzési érték, amennyiért beszerezted darabját)


Ha az árút beszerzési áron adod el, akkor nem lesz semmi nyereséged.


De ha megprobálod érthetőbben megfogalmazni a kérdésed, akkor lehet többet tudok segíteni

2016. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, utólag nézve valóban zavarosan tettem fel a kérdést, de megkaptam rá a választ. Köszönöm! :)
2016. nov. 24. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!