Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás, vagy nem, ha...

Adócsalás, vagy nem, ha Payoneer kártyára veszem ki a szabadúszói munkából megkeresett pénzt Paypalról?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz adócslás vagy sem, hogy hogy jutsz hozzá a pénzhez, hanem hogy megfelelően adózol e utána ( és esetleg amennyiben olyan munkát végzel, amelyhez vállalkozással kell rendelkezned, akkor rendelkezel e vele), vagy sem.
2016. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, KATA-s vagyok, de utánaszámoltam, hogy így kicsit jobban érné meg
2016. szept. 19. 00:19
 3/7 anonim ***** válasza:
A be nem vallott jövedelem adócsalás.
2016. szept. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Paypal mikor utoljara neztem, 2-3%-ot vett le penz levonasakor, ezutan meg at is kell valtanod forintra. Pl. transferwise-al forint bankszamlara utaltatni 1% korulibe kerul, kerdes, hogy az ugyfeleid azt ismerik-e.
2016. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"KATA-s vagyok"


Amennyiben az év végi adóbevallásnál bevallod ezt a pénzt/bevételt is, akkor nem adócsalás - ha ezt a jövedelmet nem számolod be a bevételek közé, akkor adócsalás.

2016. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Whispering Tree ***** válasza:

Van erről egy cikkünk "A PayPal-os értékesítés adózása" címen. Ezt kell a Google-ba beütni.


Nem személyre szabott, de abból egy fokkal árnyaltabb kép kapható arról, hogy mit és hogyan kellene csinálni az internetes értékesítés esetén.

2016. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a kártyáról se veszed ki a pénzt max ha vásárolsz vele nem hinném. Meg egyébként ha bankszámlát csatolsz a payoneerhez akkor nézik tuti ha milliomos vagy és milliók mozognak a kártyán szerintem akkor necces..
2018. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!