Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla nélkül külföldön...

Számla nélkül külföldön megkeresett összeg otthoni adózása majd felélése pontosan?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám pontosan leadózni a külföldön szerzett jövedelmem, hogy otthon élhessem fel,mindenféle NAV zargatás nélkül, számlám és más nincs arról hogy mennyit kerestem kint, de bevallanám az utolsóig.

Otthon bejelentett munkaviszonyom nincs és nem is volt.

Havi TB összegét magam után fizettem. Eddigi adóbevallást nem csináltam, mivel iskolai tanulmányaim után 2évig semmilyen keresetem nem volt, sem munkaviszonyom, viszont most van ami van külföldről.



2016. ápr. 3. 06:04
 1/6 xswerdy ***** válasza:

Külföldön éltél és dolgoztál? Akkor külföldön is kell adóznod, az ottani szabályok szerint. Ha netán távmunkát végeztél itthonról, akkor itthon.


Bérjövedelem volt? Önálló tevékenység...???

2016. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Részmunkaidős szerződéssel jöttem ki, úgy képzeld el mint ha egy kisebb hírű DJ-t kiutaztatnák Ázsiába, és különböző clubboknak játszaná zenét illetve szórakoztatná közönségét, majd a hónap végén egy kialkudott összegben a kezébe kapná az összeget amennyit dolgozott a clubtól.
2016. ápr. 4. 01:07
 3/6 A kérdező kommentje:

Eseti szerződéssel pontosabban.

De ügye a probléma az, hogy ha ők le is adózták amit készhez kaptam, én ha bármit is vennék abból például egy lakást otthon, akkor a nav jogosan kopogtatna hogy na de még is honnan? Miután se bejelentett munkahelyem, sem adózott fizetésem nem volt. És mivel nincs papirom róla hogy onnan és miből kaptam mint fizu kint, akkor?

2016. ápr. 4. 03:22
 4/6 xswerdy ***** válasza:

Ezekszerint szerződésed van. Abból kiderül, hogy mennyit kerestél. Szerintem ha itthon bárki rálkérdez, hogy honnan van a pénzed, megmutatod a szerződést. Mivel a kint keresett jövedelem egyértelműen kint adóköteles (kivéve ha az adott országgal nincs kettős adózást kizáró egyezmény), így feltételezed, hogy kint már levonták az adót.


Ha netán nincs kettős adózást kizáró egyezmény, akkor beírod a jövedelmet a "külföldről származó, belföldön (is) adóköteles jövedelem" sorba az adóbevallásban.

2016. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, feltételezni tudom hogy fizették, csak a kérdés hogy elég e az.

A szerződésben felvan tűntetve igen hogy mennyit kerestem, csak hogy nem tudom mennyire áll helyet otthon egy két személy közt létre jött szerződé (Végülis a cég és én köztem létrejött.) adózás szempontjából otthon. Mert nem adtak papírt arról hogy ők fizettek e vagy sem, de akkor ez elég lenne?

2016. ápr. 5. 02:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a szerződés az úgy néz ki hogy egy fajta garanciát foglaltak bele, amit attól függetlenül hogy mennyit dolgozok kézhezkapok, és azon felül ha több a munka, akkor túl tudom keresni.
2016. ápr. 5. 02:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!