Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Angliában dolgozom,1060L a...

Angliában dolgozom,1060L a kód amit küldtek nekem. Milyen adóbevallást kéne csinálnom? Hova küldöm és milyen formátumban?

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

10 másodperc volt

[link]

2016. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bob the builder ***** válasza:
semilyet és sehova a munkáltatód csinálja ezt
2016. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmilyet. A kód mögé teszel egy nullát es az kapott szám az összeg ami után nem fizetsz adót egy évben.
2016. jan. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kell semmiféle adóbevallást kitöltenem?


Alkalmazott vagyok, a kollégáim között van más EU-s állampolgár (spanyol), ő nagyban rohangászott mindenféle papírokkal.


Én is néztem a neten, nekem is úgy tűnt, hogy csak az egyéni vállalkozónak meg azoknak kell, akik pl. valami mellékes bizniszük van, amiért kézbe kapják a pénzt.


De biztosra akarok menni, mert annyit nem ér meg, akármennyit is kell utána járni, hogy legális kardozás legyen belőle.

Meg hát azt hiszem a magyar adórendszerből indulok ki, és már azért rettegek mert túl egyszerűnek hat a dolog.


Egész biztos, hogy ennyi?

2016. jan. 20. 01:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell intézned semmit, a munkáltató es az adóhivatal rendez mindent.

Előfordul néha hogy valami miatt kevesebb adót fizetsz be, (rossz a tax kódod) de erről az itteni APEH úgyis szólni fog és beállítják a taxkódot. ( rosszabbra mint aminek lennie kellene alap esetben azért hogy az lemaradást is beszedjék)

Az is előfordul hogy te fizetsz többet, de erről természetesen nem szólnak :) neked kell utána járnod és visszaigényelni.

Vannak cégek akik ezt megteszik neked díj ellenében (elég magas %) de ne dőlj be nekik, nagyon egyszerű a menete, egy kisiskolás el tudja intézni.

Sok sikert.

2016. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez a visszaigénílés tax return, igaz? Csak mert a rádióban hallottam, hogy ennyi meg annyi száz fontokra megbüntethetnek ha nem csinálod meg.
2016. jan. 21. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Megbüntetnek ha nem kéred vissza az államtól a pénzedet? :)) Valamit rosszul hallottál :)

Egyébként igen, tax return.

2016. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!