Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA adóbevallást meddig és...

KATA adóbevallást meddig és hogyan kell beadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


KATA vállalkozó vagyok. A vállalkozásomban nagyon kevés bevétel volt és az elmúlt 3 hónapban szüneteltettem is, így könyvelőm sem volt. Nagyon laikus vagyok és azt szeretném megtudni, hogy a 2015 évre vonatkozó adóbevallásomat meddig kell elkészítenem, illetve létezik e erre valamilyen speciális szabály amit jó ha figyelembe veszek.

Köszönöm előre is a segítő válaszokat.



2016. jan. 5. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

" egyéni vállalkozó

’53-as bevallás

február 25-ig: adóhatósághoz ’53"


Mást sajnos nem tudok segíteni, mert bár én is KATA-s vagyok, de én ilyenkor elmegyek könyvelőhöz.

Ha pénztárcád engedi, érdemes lenne, akár csak egy évben egyszer, ilyenkor keresned egy könyvelőt és rábízni a dolgot - hacsak nem vagy profi az elektronikus bevallásban Ügyfélkapun keresztül :-)

2016. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a 15KATA bevallást kell beküldeni febr 2x-ig, ügyfélkapun. ha tavalyi évben van még a KATA mellett más bevételed is (pl. egyéb osztalék, stb.), akkor az szja-t is meg kell csinálnod május végéig.
2016. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 14. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!