Induló vállalkozás?

Figyelt kérdés

A pénztárba, hogy kerül pénz?

Kivehetem a törzstőkéből, és berakhatom a pénztárba vagy ezt külön kell?



2015. dec. 28. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a pénztáron a kasszát (pénztárgépet) érted, akkor oda úgy kerül, hogy jön a vevő, fizet, adsz blokkot és beteszed.


Ha a házikasszát érted rajta, az a vállalkozás olyan pénze, amit a pénztárgépből már kivett, de még nem vitte be a bankba.


Induló vállalkozásnál a törzstőke az, ami az induló pénzt adja (ez is a vállalkozó pénze természetesen, ez abban az esetben igaz, ha a törzstőke kp volt, nem pedig apport), ill. a magánpénzéből kezd el vásárolni árut, stb. (gyakorlatilag kölcsönt ad a cégének).

2015. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, pénztár alatt a kasszát értem.

S csak azért érdekelt, mivel ugye jöhet a vásárló, ha nem tudok visszaadni. KFT-ről van szó, és nem apport. :)

Azonban ez a saját magamnak vásárolók is jó ötlet.

Ezek szerint akkor ha jól értem a törzstőke mehet a pénztárba. :) Csak azért gondolkoztam el rajta, mivel ténylegesen nem bevétel.

Bár max 20-30 ezer Ft. tökéletesen elég visszaadásra, annyit meg nem is sajnálok. :)

Köszönöm szépen! (Bár csak elméleti síkon kell szerencsére megvalósítani)

2015. dec. 28. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne a pénztárba? Ha a törzstőke a vállalkozás érdekeit szolgálja, jelenesetben a pénztárgépben csücsül váltópénzként, az teljesen rendben van. Úgy kerül pénz, hogy kiveszed a céges bankszámláról és berakod a pénztárba. A könyvelő a pénzfelvételi bizonylat alapján átpakolja bankbetétről pénztárra.


Nyilván ha csak veszteség van a cégben, akkor ez a törzstőke hamar elolvad. Ekkor jön az, hogy a saját tőkének meg kell haladnia a jegyzett tőke 50%-át, ellenkező esetben pótbefizetés, társasági forma váltás vagy a vállalkozás felszámolása szükséges.

2016. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!