Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi ÁFA vonatkozik egy...

Mennyi ÁFA vonatkozik egy számítógép alkatrészre?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy 27%, de mikor elkezdtem vásárolgatni fel sem tűnt, hogy nem 27 hanem 20-27 százalék között dolgozgatnak.


Vissza tudom igényelni az ÁFA-t és mivel nem a leggazdagabb ember vagyok szeretnék minnél többet visszakapni. Példának okáért itt egy merevlemez:


[link]


Pillanatnyilag 14.976 Ft, nettó 11.792 ami nem 27%-ban különbözik hanem csak 22%-ban! (Ha magasabb lenne az ÁFA ugyan emellett az érték mellett akkor 5%-al többet kapnék vissza ami majdnem 100 ezres szintes elég sok.) Most akkor milyen áfakulcsok vannak érvényben az elektronikus eszközöknél? Nem is létezik 22%-os ÁFA...



2015. szept. 13. 22:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Tehát simán a 0,73 nem elég."


Nem, az mást számol. Ha valamit beszorzol 0,73-mal, akkor annak az árát csökkented 27%-kal. De te nem a bruttó árból akarsz levonni 27%-ot a nettó ár kiszámításához, hanem arra vagy kíváncsi, hogy melyik az az ár, amit 27%-kal megemelve megkapod a bruttót.


Ez pedig 1/1,27-szeres szorzó, vagyis 0,7874 szeres ( lásd: a bruttó ár áfatartalma 21,26%)

2015. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Valaki emlegettte a kander.hu -t. NOS, ott NEM 27% az áfa, hanem a szlovák szabályok szerinti 20%.

[link]

A homár szerint amúgy cseh cégről van szó. De ott sem 27 az áfa.

Így, ha külföldi cégtól rendeled, akkor keveseb áfát igényelhetsz vissza :(

2016. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Arugif válasza:

Igen, ma szembesültem vele én is, hogy nem 27%-s áfa tartalmú a bruttó áraik. Átolvastam az egész oldalt és csak annyi szerepel az ászf-ban, hogy "A termékekre vonatkozóan megjelenített árak forintban értendők, tartalmazzák a törvényben előírt áfát," de melyik törvényben? HUN? CZ? SK? Az ügyfélszolgálat persze nem veszi fel kb.: 10szer próbáltam. Rendelés leadás után, már legalább e-mail-re válaszoltak, hogy :

Kedves Uram,


"Köszönjük érdeklődését.


Amennyiben eu-s adószámra vásárol az áfatartalom 0%, ha nem akkor 20%. Mindkét esetben a fizetendő végösszeg az amit a weboldalon lát feltüntetve. "


Üdv: Kander.hu


De, hogy lehet ugyanannyi 20% áfával is meg allélkül is?

2018. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!