Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaügyesek! A dolgozóknak...

Munkaügyesek! A dolgozóknak milyen dokumentumai kell legyen nálam lefűzve?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Vicces kérdés. Ha mondjuk te pont a portás vagy akkor nem gondolom hogy bármilyenre is szükséged van. Ha esetleg az üzemorvos akkor megint más papírok kellenek mintha te vagy a könyvelő vagy esetleg a bérszámfejtő (is), és megint más ha a munkaadó vagy.
2015. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Áthelyeztek munkaügyesnek és le szeretnék mindent ellenőrizni, hogy megvan-e. Ennyi a vicc benne.


Bocs, először véletlenül priviben küldtem el!

2015. aug. 13. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Bátor vagy!

Elvállaltál egy új munkakört annak ellenére, hogy halvány fogalmad sincs, mit kell ott csinálnod!!


Talán a legbiztosabb, ha a főnöködet kérdezed!


Vagy esetleg kezdd el átnézni, hogy jelenleg az egyes dolgozókról milyen ügyiratok vannak lefűzve, és hogy mindegyiknél ugyanaz az irat megtalálható-e.... ha szerencséd van, mindent rendben fogsz találni....

2015. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Privátban írtál én privátban válaszoltam de ide is leírom:


Munkaügyesként azért a legtöbb dolgot szerintem te is tudod, de ha sorba veszem, nálam az aktív dolgozókról a következők vannak:

munkaszerződés

munkaköri leírás

tájékoztató

személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TAJ másolata

előző munkahely kilépő papírjai

oep kiskönyv

1041-es a bejelentésről

nyilvántartásba vételi igazolás

bérszámfejtéshez:

nyilatkozatok (családi adókedvezmény, pótszabi, egyéb kedvezmények)


Tulajdonképpen minden, ami szükséges a bérszámfejtéshez, hogy el tudd készíteni, minden de minden papíron.


Kilépett dolgozóknál a fentieken felül a kilépő papírok - adatlap, TB igazolás, álláskeresési, munkáltató igazolás, adatlap a tartási kötelezettségről, igazolás a m.viszony megszűnésről, jövedelemigazolás, OEP kiskönyv másolata


Nem állítom hogy teljes körűen leírtam mindent, e azért nagy vonalakban ezek a dokumentumok amik nálam a dolgozókkal kapcsolatban megvannak.

2015. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még a családi adókedvezménynél, a gyerekek neve, és születési dátuma is legyen meg.
2015. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Családi kedvezménynél a gyerekek ehhez kapcsolható adatai a nyilatkozaton úgyis rajta vannak.


Csak halkan jegyzem meg: A dolgozó fényképes igazolványairól csak akkor lehet másolatot készíteni, ha hozzájárul! Egyébként nem kötelező része a nyilvántartásnak!

A dolgozó köteles magát igazolni, és az adatait "felveszed" az igazolványai alapján, egyébként más módon nem rendelkezel felette!

A mai, aktívan személyiségi jogokat hirdető világunkban azért erre vigyázzunk!

2015. aug. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Nagyjából tudom, csak nem szeretnék semmit sem kihagyni :)
2015. aug. 14. 09:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!