Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldi cégnek dolgozik...

Ha külföldi cégnek dolgozik valaki cikkíróként, akkor az után hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés
Paypal-os fizetés van heti rendszerességgel, azaz ezen kívül nem dokumentálja számla, hogy mennyit fizetnek. Mi alapján és hogyan kell ezt kezelni?
2015. aug. 12. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Kettős adóztatást elkerülő egyezmény alapján:

-ha a kifizető levonta az ottani jogszabályok szerinti adót, akkor már itthon nem adózol

- ha a fenti nem történt meg, akkor itthon bevallandó jövedelem


Ugyanis a két állam egymás közötti megállapodása azt is tartalmazza, hogy kölcsönösen tájékoztatják egymást, a másik állam lakója részére kifizetett összegekről.

2015. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam, hogy a dolgozó állampolgárságanak megfelelő helyen kell adózni, de nem voltam benne biztos, hogy mi is helyzet. Te mást állítasz, így még mindig nem tudom mit is gondoljak.


Az egymás tájékoztatása alatt mit értesz? A cég hogyan tájékoztatná a magyar államot arról, hogy levonta az adót?

2015. aug. 13. 23:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!