Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan számolok el olyan...

Hogyan számolok el olyan pénzt, amit külföldről kapok online a számlámra magánszemélyektől, cégektől? Köteles vagyok igazolni honnan kaptam a pénzt, vagy ha külföldről jön senkinek semmi köze hozzá? (offshore)

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
természetesen köteles vagy igazolni, ha a NAV számonkér.
2015. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ha ezt nekem csak úgy utalták, vagy adományként kaptam, mondjuk (tegyük fel) az elszámolható?

Nem arról van szó, hogy ki akarok bújni a kötelezettségek alól, mert tisztán látszani fog nyilván a bankszámlámon, hogy mondjuk a tengerentúlról kaptam átututalásokat magánszemélyektől.


A kérdés inkább az, hogy ez nem offshore? Tehát a navnak van hozzá bármi köze, hogy az országon KÍVÜL miért kaptam a pénzt?

2015. máj. 23. 22:16
 3/6 A kérdező kommentje:

Tegyük fel én megbeszélem egy gazdag emberrel odakint, hogy küldjön nekem havonta 1000 dollart (250 ezer ft) és elkezdem kapni ezt a pénzt. Tételezzük fel ezt.

Vagy azt, hogy online vásároltam, de a termék nem felelt meg, vagy nem érkezett meg, és az eladó visszautalta az összeget.

2015. máj. 23. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamibe gondolj már bele.... Ha te elkezdenél rnadom emberektől rendszeresen pénzt kapni, nem tűnne fel a banknak? Vagy az adóhatóságnak? Mindneki kb. így vállalkozna akkor, ne röhögtess már...
2015. máj. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
600.000ft / év adómentes ha: adományként kaptad, vagy saját cuccaidat adtad el. Hogy hogy és miként kell hitelt érdemlően bizonyítani, hogy adomány volt azt nem tudom, talán nem is érdekli őket. A kifizetőiddel ha tudod akkor dumáld le esetleg hogy ők csak az anyagi helyzeteden akarnak segíteni - ha valaki megkérdezi. :))
2015. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elszámolhatod ajándékként is. Amennyire látom, ez teljesen jól fedi a valóságot és egyébként adóköteles.
2015. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!