Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online vásároltam digitális...

Online vásároltam digitális cikket áfa nélkül, lehet-e valami gáz?

Figyelt kérdés

A G2A nem rég vezette be, hogy megadhatja az ember hogy milyen országból való és aszerint fizet áfát, na most ez egy elég új dolog volt az oldalon és mivel angolul volt kint, nem tudtam hogy mi ez és az volt automatikusan bejelölve hogy eu-n kívül élek és emiatt 0%-os áfával vettem a játékot paypal accounton keresztül, ahol viszont fel van tüntetve a címem.

Ez két termék lenne összesen és mind a kettő kb 3000-5000 közötti értékű dolog, mekkora az esélye hogy erre bármilyen módon is rájön a nav és ha ez történne akkor mi lenne a következménye?

Esetleg van valami mód hogy utólag befizessem?

Illetve még hozzátenném hogy én még nem dolgozom és így adóbevallással sem volt dolgom.



2015. ápr. 5. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi. Ha jól gondolom, ez a játékvásárlás teljesen online, tehát nem arról van szó, hogy most postán küldenek neked CD-ket. (Mellesleg ha így lenne, elvileg ez egy lengyel cég, tehát EU-n belüli, nem igazán nézik az ilyen küldeményeket. EU-n kívülről el szoktak kapni cuccokat, de még azt sem mindet.) Tehát ezzel ebben a formában nem is lehet már mit kezdeni. Szóval ne aggódj.
2015. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen online a dolog.

Csak nagyon betudok parázni kisebb dolgoktól és figyelmetlenségből elkövetni valamit ami nem számít legálisnak, ez a top.

Másokkal is beszéltem erről és ugyan ők is azt mondják hogy ebből úgysem lehet semmi, vagy hogy túl kicsi az összeg hogy ha kiderülne is bárki foglalkozzon vele, én mégis eltudom képzelni, hogy valakinek szemet szúr véletlen és akkor küldenek egy levelet.

2015. ápr. 5. 23:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!